بیکاری دردناک ۲۰ کارگر خدماتی شهرداری طبس و بی‌عملی مسئولان شهرداری

براساس گزارشات منابع کارگری حدود ۲۰ کارگر تعدیلی شهرداری طبس همچنان در وضعیت بیکاری بسر می‌برند، علیرغم وعده‌های داده شده هنوز هیچ تغییری در وضعیت اشتغال این کارگران به وجود نیامده است.
در همین رابطه زهرا حسین پور (عضو شورای شهر طبس) با تکرار وعده های قبلی، گفت: موضوع بیکاری حدود ۲۰ نفر کارگران شهرداری را ابتدا از طریق شورا و شهرداری با برخی نهادهای دولتی مستقر در  منطقه مطرح کردیم و امیدواریم به نتیجه قابل قبولی برسد.
حسین پور با اعتراف به پوچ بودن این وعده ها در ادامه افزود: امکان بازگشت به کار کارگرانی که تحت مسئولیت یک شرکت تامین‌کننده نیروی انسانی در بخش خدماتی شهرداری مشغول کار بودند، فعلا میسر نیست چرا که شورای شهر امکان دخالت در واحدهای بخش خصوصی شهرداری را ندارد.
او اضافه می‌کند، شورای شهر با همراهی شهرداری بعد از تعدیل این تعداد نیروی کار به دنبال اشتغال آنها در یکی از واحدهای معدنی منطقه و چند نهاد دولتی و خصوصی دیگر بود اما به دلایلی که از آن بی‌اطلاعیم؛ این کارگران از پیشنهادها استقبال نکردند.
حسین پور در ادامه با تلاش بر مقصر جلوه دادن خود کارگران زحمتکش، می‌گوید: در حال حاضر تعدادی از این کارگران برای خود شغل پیدا کرده و مشغول به کار هستند و کارگرانی که باقی مانده‌اند، هنوز شغلی پیدا نکرده‌اند.
یادآوری می‌شود که خرداد ماه امسال حدود ۲۰ کارگر پیمانی شهرداری طبس با اتمام قرارداد کار از سوی پیمانکار، از کار بیکار شدند. این کارگران برای پیگیری وضعیت شغلی خود مرتبا مقابل ساختمان شهرداری دست به تجمع اعتراضی می‌زدند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس همان موقع مدعی شده بود کارگران اخراجی شهرداری طبس برای اشتغال به یکی از واحدهای معدنی طبس منتقل می‌شوند که هنوز این اتفاق عملی نشده است.


نظرات بسته شده است