احضار شماری از کارگران شرکت‌کننده در اعتراضات خردادماه گروه ملی فولاد اهواز به دادگاه

خبرهای دریافتی از احضار شماری از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به دادگاه در روز چهارشنبه ۱۷ مردادماه ۱۳۹۷حکایت دارد. این کارگران در پی اعتصاب خردادماه این مجتمع بازداشت و با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون ریالی آزاد شده بودند.
خبر احضار شماری از کارگران گروه ملی اهواز که در اطلاعیه اتحادیه آزاد کارگران ایران درج شده است، به ابلاغیه‌ای اشاره دارد که در آن به کارگران مهلتی ۵ روزه داده شده تا خود را به شعبه دوازدهم دادگاه انقلاب اهواز معرفی کنند. شایان یادآوری است که شعبه دوازدهم دادگاه انقلاب در اهواز، مسئول رسیدگی به جرائم امنیتی می‌باشد.
احضار این کارگران زحمتکش گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به دادگاهی امنیتی و پیگیری مجدانه برگزاری دادگاه علیه آنها در فاصله کوتاه دو ماه، که به صرف اعتراض به عدم پرداخت نتیجه کار و رنجشان و  نجات خانواده‌هایشان از فقر و تنگدستی بازداشت شده بودند در حالی‌ است که میلیونها پرونده قضائی که رسیدگی عادلانه به آنها، می‌تواند گرهی از مشکلات و مصائب مردم باز کند، بدلیل عدم رسیدگی در قوه قضائیه خاک می‌خورد.
از سوی دیگر غارتگران و رانت خواران دهها میلیارد دلاری ثروتهای عمومی مردم ایران که سر در آخور قدرت دارند، آشکارا و بی هیچ نگرانی و با آزادی کامل، هر روزه مشغول دزدی و اختلاس و چپاولگری در مقابل چشمان مردم ایران هستند.
به این حاکمان زور و تزویر باید گفت که بزودی خشم و انزجار کارگران زحمتکش و عموم مردم ستم دیده ایران به سیلی خروشان بر علیه همه کسانی تبدیل خواهد شد که در طول چهل سال گذشته، چیزی جز غارت، چپاول، ظلم و‌ستم، ‌نابودی زیرساخت‌های اقتصادی  و به استیصال کشاندن میلیونی مردم ایران برای گذران زندگی، از خود بر جای نگذاشته‌اند.
متحدانه و خستگی ناپذیر به دفاع از کارگران زحمتکش گروه ملی فولاد اهواز بر خیزیم!


نظرات بسته شده است