پروین محمدی خطاب به روحانی : نجابت پیشکش شما؛ دست از غارتگری‌هایتان بردارید

خانم پروین محمدی خطاب به روحانی نوشته است که ما کارگران نجابت اهدایی شما را نمی‌پذیریم، آنرا به خودتان پیشکش می‌کنیم و به شما یادآوری می‌کنیم که مطالبات بر حقمان را با مبارزات هر چه متحدانه‌تر‌مان خواهیم ستاند. ذیلا توجه شما را به متن مقاله عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران‌ ایران و نماینده سابق کارگران کارخانجات صنایع فلزی ایران، پروین محمدی خطاب به روحانی جلب می‌کنیم:
پس از چند ماه که هر روزه با دزدی‌های مرئی و نامرئی از درآمدهای حداقلی ما کارگران بوسیله نوسانات نرخ ارز صورت گرفت و قدرت خرید میلیونها حقوق‌بگیر بیش از دو برابر سقوط کرد و دورنمای زندگی برای ما کارگران و توده‌های زحمتکش مردم ایران سیاه‌تر از پیش شد، رئیس دولت در برنامه تلویزیونی ظاهر شد تا پاسخی به معضلات پیش رو که بر معضلات پیشین تلبار شده بود را بدهد.
بگذریم که ایشان نه می‌توانست و نه می‌خواست پاسخ دهد؛ بلکه با سخنانش نشان داد که ما کارگران باید بر خواست‌های مطالباتی انباشته‌مان با قاطعیت و بی‌هیچ تخفیفی پای بکوبیم تا قادر به ادامه زندگی شویم. ایشان در جنگ با رقیبشان (آمریکا) می‌گوید: “نباید در مقابل حریف کوتاه آمد، باید محکم و با جدیت خواستمان را مطرح کنیم وگرنه پیروز نخواهیم شد .”
جناب روحانی فکر نمی‌کنید با جهنمی که شما برای ما کارگران درست کرده‌اید ما نیز حق داریم و باید در مقابل غارتگری‌هایتان از دسترنج‌مان و ثروتهای اجتماعی با جدیت بایستیم و مطالباتمان را طلب کنیم.
ایشان برای آنکه ما کارگران بر احقاق مطالباتمان نکوبیم و اصراری نداشته باشیم، مثل همه دولتمردان، صفت “نجابت” را به ما می‌دهد و می‌گوید با تمام این بلایایی که در عرض این چهل سال بر سر جامعه آورده‌ایم، مردم نجیبی داریم. صفت “نجیب” از قدیم به کسی اطلاق می‌شود که توی سرش می‌زنند؛ ولی وی از سر نجابت خم به ابرو نمی‌آورد و سربه‌زیر باقی می‌ماند.
اتفاقا آقای روحانی خوب می‌داند که در این چهل سال چه سیلی‌هایی به ما کارگران زده‌اند؛ و خوب می‌داند که ما “نجابت” به خرج نداده‌ایم و تا آنجایی که زورمان به شمشیرهای گرفته شده بر بالای سرمان رسیده است ایستادگی کرده‌ایم.
آقای روحانی فراموش می‌کنید و یا خود را به فراموشی می‌زنید که اگر مردم مطیع و به زعم شما نجیبی داشتید، چرا در این مملکت روزی نبوده است که احکام سنگین حبس و شلاق برای معلمان و کارگران و وکلای عدالت‌خواه ودانشجویان برابری طلب صادر نشده باشد.
چرا کارگران بعد از ماه‌ها بی‌حقوقی دست به تجمع خیابانی می‌زنند، گارد ویژه و گسیل ماشین و اداوات سرکوب و احضار رهبران‌شان در دستور کارتان قرار می‌گیرد ؟ پس حقیقت را بگویید که “نجابت را می‌خواهید با زور از آن ما کارگران و معلمان و  دانشجویان کنید و ثروت‌های نجومی را از آن خودی‌های حاکم.
اما ما کارگران نجابت اهدایی شما را نمی‌پذیریم؛ آنرا به خودتان پیشکش می‌کنیم و به شما یادآوری می‌کنیم که مطالبات برحقمان را با مبارزات هر چه متحدانه‌تر‌مان خواهیم ستاند. آقای روحانی! نجابت پیشکش شما، سفره‌های ما کارگران را خالی‌تر نکنید و دست از غارتگری‌هایتان بردارید که اگر برندارید ما با زبانی که قطعا شما آنرا نانجیبانه خواهید خواند خواست‌های‌مان را طلب کرده و به کرسی خواهیم نشاند.
۱۹ مردادماه ۱۳۹۷


نظرات بسته شده است