حوادث کارگری ؛ کشته و مصدوم شدن ۴ کارگر در معدن طلای ورزقان و در کارخانه‌ای در تبریز

روز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷، معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور از مرگ و مصدومیت ۳ کارگر بر اثر ریزش معدن طلا خبر داد.
معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور از مرگ و مصدومیت ۳ کارگر بر اثر ریزش معدن طلا در ورزقان آذربایجان شرقی خبر داد.
نوری، معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور در ارتباط با جزئیات خبر مربوط به ریزش معدن طلا گفت: «این حادثه حوالی ساعت ۱۶ ظهر روز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ در ورزقان رخ داده است.»
او اضافه کرد: «پس از تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس یک دستگاه آمبولانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شد.»
معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور: «متاسفانه در این حادثه یک نفر جان خود را از دست داد و ۲ نفر مصدوم شدند که توسط تکنسین‌های اورژانس به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال یافتند.»
شهرستان ورزقان یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است.
گیرکردن دست کارگر تبریزی در دستگاه برش
براساس اخبار رسیده از آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، شب دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷  با گزارش گیر کردن دست راست کارگر جوان در دستگاه برش فیلم در یکی از کارخانجات تبریز، اکیپی از آتش نشانان ایستگاه شماره ۹ جهت امدادرسانی عازم محل حادثه شدند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز داوود طالب نژاد، با اشاره به حساسیت عملیات امدادرسانی این حادثه و نگرانی افراد کارخانه گفت: آتشنشانان با تجربه بلافاصله پس از حضور در محل مشاهده کردند؛ زمانی که کارگر جوان مشغول کار با دستگاه برش فیلم در کارخانه بود، دست راست وی در بین غلطک دستگاه گیر کرده و منجر به آسیب دیدگی شدید شده است.
طالب نژاد در ادامه افزود: گروه امدادی با استفاده از تجهیزات هیدرولیکی دست وی را رهاسازی و جهت بررسی و مداوا وی را تحویل اورژانس دادند.
او در خاتمه افزود: دست کارگر جوان به دلیل قرار گرفتن در بین غلطک از ناحیه انگشتان تا آرنج دچار آسیب دیدگی شدید و خونریزی شده بود.


نظرات بسته شده است