پیام ۷ زندانی سیاسی زن از زندان اوین در بزرگداشت زانیار، لقمان و رامین

٧ تن از زندانیان سیاسی، نرگس محمدی، نسرین ستوده، گلرخ ابراهیمی ایرایی، مریم اکبری منفرد، آتنادائمی، آزیتا رفیع‌زاده و نگین قدمیان، که در زندان اوین محبوس هستند، طی پیامی در واکنش به اعدام “لقمان مرادی”، “زانیار مرادی” و “رامین حسین پناهی” یاد آنها را گرامی داشتند. در پیام ۷ زندانی سیاسی زن از زندان اوین آمده است: « نامشان بر تارک آزادی‌خواهان ثبت است.»
یادآوری می‌شود که زندانیان سیاسی زانیار و لقمان مرادی و رامین حسین‌پناهی روز شنبه ۱۷ شهریورماه در یک روند پرابهام حقوقی و علیرغم اعتراضات بین‌المللی، در محل نامعلومی در استان تهران اعدام شدند. این عمل جنایتکارانه تاکنون واکنش‌های سیاسی و اجتماعی زیادی را برانگیخته است.
اعدام این زندانیان سیاسی در محل نامعلومی در تهران اجرا شد. امجد حسین‌پناهی برادر رامین در این خصوص بیان داشت که خانواده‌های اعدام شدگان توسط وزارت اطلاعات تهدید به بازداشت شده‌اند و به آنها اعلام شده که پیکر رامین حسین‌پناهی تحویل خانواده داده نمی‌شود و خود دولت جنازه این زندانی را در مکان نامعلومی دفن کرده است.
تهدید خانواده‌ها و دفن پیکرها در محلی نامعلوم شامل زانیار و لقمان مرادی نیز شده است. امری که در مورد زندانیان سیاسی مسبوق به سابقه است. شایان ذکر است که زانیار و لقمان مرادی یک روز قبل از اعدام خود در یک پیام ویدئویی ضمن بازگو کردن سالیان درد و رنجی که متحمل شدند، از همدردی مردم و سازمان‌های بین‌المللی قدردانی کردند.
در پیام ۷ زندانی سیاسی زن “نرگس محمدی، نسرین ستوده، گلرخ ابراهیمی ایرایی، مریم اکبری منفرد، آتنادائمی، آزیتا رفیع‌زاده و نگین قدمیان” اعدام این زندانیان محکوم و جان‌باختن‌شان در راه آزادی، تسلیت گفته شده است. این زندانیان سیاسی همچنین روز یکشنبه ۱۸ شهریورماه در سالن ملاقات حضوری همراه با خانواده‌هایشان به یاد زندانیان اعدام شده سرود “به لاله در خون” و “ای ایران” را خوانده‌ و یاد و نام آن‌ها را گرامی داشته‌اند.
متن پیام ۷ زندانی سیاسی زن به قرار زیر است:
“یارای یافتن واژه‌ای نیست درخور بیان این حجم از سنگینی اندوه.
فرزندان غیور کشورمان آنچه میراث گذشته‌اند، بردباریست و آزادگی و استقامت.
نامشان بر تارک آزادی‌خواهان ثبت است و شیوه مقاومتشان الفبایی است برای پویندگان راه آزادی.
آرزومند آرامش هستیم برای بازماندگان زانیار مرادی و لقمان مرادی و رامین حسین‌پناهی و هم‌بندیان این عزیزان و همچنین همه دردمندان سرزمینمان.
هم‌وزنتان اندوه به سینه داریم و در کنارتان ایستاده‌ایم.
نرگس محمدی، نسرین ستوده، گلرخ ابراهیمی ایرایی، مریم اکبری منفرد، آتنادائمی، آزیتا رفیع زاده و نگین قدمیان
بند زنان زندان اوین”


نظرات بسته شده است