اعتصاب عمومی در شهرهای مختلف کردستان و بازداشت ۴۰ تن از فعالان کرد + اسامی

روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، به دنبال فراخوان به اعتصاب عمومی در کردستان، در اعتراض به اعدام رامین حسین‌پناهی، زانیار و لقمان مرادی، مردم و مغازه‌داران شهرهای مختلف کردستان به این فراخوان پاسخ مثبت داده و یکپارچه در این اعتصاب شرکت کردند.
امجد حسین‌پناهی برادر شهید راه آزادی رامین حسین‌پناهی، یکی از کسانی بود که به این اعتصاب عمومی در محکومیت اعدام سه نفر از فرزندان دلاور کردستان، فراخوان داده بود.
علاوه بر این از چند روز پیش دیگر فعالان کرد در فضای مجازی، و برخی احزاب مخالف از جمله کومله کردستان ایران، دموکرات کردستان ایران، دموکرات کردستان، کومله زحمتکشان کردستان و سازمان خبات کردستان ایران در فراخوانی برای اعتصاب عمومی با عنوان «در خانه های خود می مانیم»، از مردم کردستان خواسته بودند روز چهارشنبه از حضور در خیابان خودداری کنند.
همزمان با اعتصاب سراسری در شهرهای کردستان، ماموران و نیروهای امنیتی؛۴۰ نفر از فعالین کردستان را به جرم شرکت در اعتصاب عمومی دستگیر کردند.
یکی از این بازداشت‌شدگان مختار زارعی، فعال مدنی در سنندج می‌باشد که روز سه‌شنبه در ویدئویی که منتشر کرده بود، ضمن ناعادلانه خواندن اعدام سه زندانی سیاسی کرد، از مردم خواسته بود روز چهارشنبه از خانه بیرون نروند. او گفته بود: «ماشین مرگ و اعدام باید متوقف شود، این امر ممکن نیست مگر با همبستگی ملی.»
اسامی ۲۵نفر از دستگیر‌شدگان اعتصاب عمومی شهرهای کردستان به ترتیب زیر است:
مریوان
١ـ آرام فتحی ٢ـ سوران دانشور ٣ـ مسلم ابراهیمی ٤ دلیر روشن ٥ـ محمد ازکات ٦ـ احمد تبیرە ٧ـ نوشیروان خوش نظر ٨ـ احسن امانی ٩ـ آرمان امانی
سنندج
١ـ خالد حسینی ٢ مختار زارعی ٣ـ مظفر صالح نیا
اشنویه
١ـ خالد گنجی  ٢ـ رشید ناصرزادە ٣ـ خدر دولتی ٤ـ سیامند دولتی ٥ـ موسی آذری
روانسر
١ـ باقر صفری
سردشت
١ـ جعفر رسول پور ٢ـ بهمن دندانساز ٣ـ محمد لیلانه‌ای ٤ـ محمد امینی ٥ـ وفا ٦ ـ محمد
بوکان
١ـ دیاکو باغبانی


نظرات بسته شده است