تجمع کارگران سد چم‌شیر در محوطه کارگاه و ادامه اعتراض کارگران پارس‌میلنگ

تعدادی از کارگران سد چم‌شیر گچساران بار دیگر مقابل محوطه محل کار خود تجمع کردند. ، روز دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، تجمع کارگران سد چم‌شیر گچساران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات و حقوق خود، مقابل محوطه کارگاه محل کار برگزار شد. آنها خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند.
یکی از کارگران معترض گفت: دلیل اعتراض ما بی‌توجهی مسئولان به پرداخت مطالباتمان است. وی در توضیح مطالبات صنفی خود و دیگر کارگران اظهار داشت: تا این لحظه کارگران پروژه سد چم‌شیر گچساران حدود ۱۰ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند که این مسئله باعث شده تا این افراد دچار مشکلات معیشتی ناشی از دریافت حقوق شوند.
وی تاکید کرد: خواسته ما از مسئولان استانی و شهرستانی این است که با توجه به افزایش هزینه‌های جاری، تمام تلاش خود را انجام دهند تا زمینه‌ پرداخت تمامی معوقات کارگران در یک الی دو نوبت فراهم شود. عبدالرحیم رحیمی (فرماندار شهرستان گچساران) ضمن انتقاد از عملکرد مسئولان مرکزی سد چم‌شیر در واکنش به تجمع اعتراضی کارگران این مجموعه گفت: دلیل اعتراض کارگران سد چم‌شیر بی‌توجهی مدیران تهران‌نشین است.
در ادامه اعتراضات کارگری، خبر می‌رسد که کارگران بیکار شده کارخانه «پارس میلنگ» تاکستان که به دنبال بازگشت به کار خود هستند، می‌گویند همزمان با تجمع روز گذشته؛ کارفرما وعده پرداخت بخشی از مطالباتمان را (حداکثر طی چند روز آینده) داده است؛ اما ما کارگران باسابقه خواستار بازگشت به کار سابق خود هستیم.
به گفته این کارگران، قرارداد شغلی همه آنها که تعدادشان به حدود 40 نفر می‌رسد، پایان مرداد ماه به دلیل اتمام قرارداد کار، فسخ شده است. کارگران می‌گویند: با وجود آنکه از آن تاریخ تا روز یکشنبه ۱۹ شهریورماه که به صورت رسمی از کار بیکار شدیم، چه به صورت شفاهی و با چه با نوشتن نامه به مسئولان شهرستان خود، پیگیر مطالبات معوقات و بازگشت به‌ کار خود شده‌ایم؛ اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است.
یکی از کارگران این واحد صنعتی در توضیح این ماجرا گفت: همکارانی که بیکار شده‌اند بیین ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کار داشتند و تعدادی از آنها در شرف بازنشستگی با عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور هستند.
او همچنین در خصوص مطالبات مزدی خود و همکارانش گفت: جدا از ۴ ماه مزد معوقه چند سال پیش هم حدود ۲ ماه مطالبات معوقه از کارفرما طلب‌کار بودیم. این مطالبه مربوط به تعطیلی دو ماهه کارخانه در چند سال گذشته می‌شود که کارفرما وعده داده بود هر کارگری که به هر دلیلی بخواهد از محل کار خود خارج شود، این مطالبه به او پرداخت می‌شود.


نظرات بسته شده است