سهم خواهی وزیر آ پ از مافیای کنکور

در این روزهای پر تب و تاب و غم آلود ، دیوانه وار صفحه های اخبار را ورق می زنیم به امید پیدا کردن خبری که از آن کورسوی امیدی متصاعد شود…
در این میان خبری مبنی بر نامه وزیر آموزش و پرورش به رئیس سازمان صدا و سیما در مورد غیر قانونی بودن هرگونه تبلیغ در مورد کنکور و مرتبط با کنکور در صدا و سیما ،منتشر می شود.
این گفته وزیر ،فریادی است که سالها معلمان و فعالین صنفی سر داده اند ،معلمانی چون بداقی ، داوری و بهشتی و عبدی و حبیبی و ….
و این مهم یعنی جلوگیری از هرگونه کالایی شدن آموزش و مبارزه با مافیای کنکور و تحقق اصل سی ام قانون اساسی از خواسته های تمامی فعالین صنفی بوده و هست .
زیرا یک قانون ساده علم اقتصاد به ما می گوید که سرمایه به سمتی سرازیر میشود که تولید ارزش اضافی کند، لذا برای تحقق این مهم یعنی سود دهی حداکثری به هر ترفند غیر اخلاقی دست زده میشود که یکی از آنها تبلیغات است . در این میدان رقابت ،هزینه تبلیغات بر قیمت تمام شده کالا افزوده میشود که بطور کامل باید از جیب خریدار پرداخت شود.
گرچه در میدان رقابت اقتصاد برای تولید ارزش اضافی که همانا سود سرمایه گذار و افزایش سرمایه و در پی آن ایجاد انگیزه جهت ادامه کار هست ، مقوله بهره کشی از نیروی کار به میان می آید که در بازار آموزش این نیروی کار همان معلمان آزاد هستند که با کمترین دستمزد تن به این بردگی می دهند و یا اینکه در سیستم سرمایه داری معیوب ما به علت نبود نظارت حداقلی ، سرمایه گذار جهت هرچه بیشتر بهرمند شدن از سود ،اقدام به پایین آوردن کیفیت کالای تولیدی می نماید که در این بین با توجه به کالایی شدن آموزش ، روز به روز از کیفیت آموزش کم شده و مسیر آموزش به انحراف می رود که صحبت در این باب از حوصله  این بحث خارج است.
اما نکته دردناک خبر منتشر شده از زبان وزیر آموزش و پرورش ، قسمت دوم گفته ایشان است که عنوان نمودند : تبلیغات ممنوع است مگر آنکه از وزارت آ پ مجوز داشته باشد !
این دقیقا سهم خواهی وزارت آ پ و وزیر از این بازار مافیایی است.
اگر حقیقت غیر از این بود جناب وزیر بدون هیچ تبصره و قید و شرطی هرگونه تبلیغات در زمینه آموزش را ممنوع اعلام می کردند (به زودی مطلبی درباره تبلیغات چند ده میلیونی مدارس پولی منتشر خواهم کرد)
ما معلمان  ، همراه با همکاران زندانی و همصدا با مردم آگاه بازهم فریاد سر خواهیم داد و به کالایی کردن آموزش اعتراض نموده و خواستار اجرای بدون قید و شرط اصل سی ام قانون اساسی هستیم.

محسن عمرانی
1397/06/04
https://t.me/faealane


نظرات بسته شده است