کارگران سهامدار ایران پوپلین رشت تجمع کردند

سهامدار کارخانه ایران پوپلین رشت روز گذشته (۲۵ شهریور ماه) برای چندمین بار با تجمع مقابل این واحد صنعتی خواستار روشن شدن وضعیت سهام خود شدن
ایلنا، کارگران بازنشسته ایران پوپلین که تعدادشان ۲۰۰ نفر گزارش شده است، علت برگزاری این تجمع را اعتراض به عملکرد سهامداران عمده کارخانه عنوان کردند.
کارگران سهامدار کارخانه ایران پوپلین رشت که همگی‌ در حال حاضر بازنشسته شده‌اند، مدعی‌ هستند از سهامی که از سال ۶۷ به کارگران واگذار شده؛ هیچ سودی به آن‌ها پرداخت نشده است و سهامدار عمده در خصوص گزارش سالانه و توزیع سود سهام شفاف عمل نمی‌کند.
به گفته یکی از کارگران بازنشسته، در سال ۶۷، سهام کارخانه ایران پوپلین (تولیدکننده انواع پارچه‌های پیراهنی، روپوشی، چادری، ملحفه‌ای و پرده‌ای) از سوی وزارت صنایع دولت وقت در میان خریدار بخش خصوصی، دولتی و بیش از ۱۱۶۰ کارگر شاغلی که از آن زمان تاکنون در این واحد صنعتی بازنشسته شده‌اند، تقسیم شده است.
این کارگران سهامدار در ادامه افزودند: در حال حاضر سهامداران این کارخانه؛ شرکت سرمایه‌گذاری بانک ملی و مدیریت سرمایه‌گذاری بانک ملی، شرکت سرمایه‌گذاری بانک ملت و صادرات .. و سایر افراد با تعدادی سهام جزء هستند.
به گفته آنها، کارگران سهامدار کارخانه ایران پوپلین بیش از ۲۵ سال است سهامدار این کارخانه هستند اما طی این مدت سود سهامی دریافت نکرده‌اند.
در عین حال آنان مدعی‌اند؛ بخش زیادی از ماشین‌آلات قابل استفاده ایران پوپلین اخیرا بدون اطلاع کارگران سهامدار به بهانه مستهلک بودن به فروش رسیده است.
آنان با اشاره به بی‌توجهی مدیریت کارخانه جهت پرداخت سود سهام تصریح کردند: هر موقع برای دریافت سود سهام به کارخانه می‌رویم با اعتراض مدیریت کارخانه روبرو می‌شویم و ایشان در پاسخ به سوال ما می‌گوید طی ۲۵ سال گذشته کارخانه ایران پوپلین سودی نداشته و متضرر بوده است.
به گفته آنها؛ این ادعا در حالی از سوی مدیرعامل ایران پوپلین مطرح می‌شود که این کارخانه دارای منابع سرشاری است و در سالهای گذشته افزایش سرمایه کارخانه و میزان سودهی آن از سوی مدیران سابق کارخانه گزارش شده است.
*


نظرات بسته شده است