پیام کارگران بخش خوراک دام نیشکر هفت‌تپه در باره اعمال جو سرکوب در کارخانه

در رابطه با باند‌بازی و انتصابات غیراصولی و غیرتخصصی در قسمت خوراک دام نیشکر هفت‌تپه و اعمال جو سرکوب و اخراج بر علیه کارگران زحمتکش این بخش از کارخانه بزرگ نیشکر هفت‌تپه، این کارگران طی پیامی به دادخواهی برخاسته‌اند. نظر شما را به پیام کارگران بخش خوراک دام نیشکر هفت‌تپه جلب می‌کنیم.
متن پیام کارگران اقتباس از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
سلام خدمت تمام كارگران نيشكر هفت‌تپه!
چند كلام با جناب آقای مددي به عنوان فردي دلسوز كه بيش از نيمي از عمر خويش را صرف پيشرفت مجموعه نيشكر هفت‌تپه كرده است داریم. عاجزانه از شما درخواست دارم كه به داد كارگران خوراك دام برسيد؛ ما اينجا تحت فشاريم و الان كه طرح خوراك دام مستقل كه از جانب غفاري تهيه شده بود با اتحاد كارگران و پيگيري نمايندگان كارگري سنديكا منتفي شده، غفاري ترس را بيشتر به دل كارگران انداخته، به طوري كه نيروهاي خوراك دام هيچكدام حتي جرات نماينده شدن و بیان مشكلات را بصورت علني ندارند.
لطفا به اين موضوع ورود كنيد.
۱-نحوه انتصاب افراد در پست‌های رياستي خوراك دام؛ از جمله رئيس اداره بهره‌برداري كه تا قبل از اجاره دادن مجموعه هفت‌تپه در خوراك دام كارشناس اداره بهداشت بوده و بصورت يكباره وبه ناحق، رئيس اداره بهره برداري شد.
كما اينكه در اداره بهره‌برداري درآن زمان افراد بالياقت و باتجربه و کاردان كه لياقت اين پست را داشته باشند، وجود داشت.
۲-نحوه انتصاب رياست اداره مكانيك كه باز هم پرحاشيه بود و برای اينكه اين انتصاب صورت بگيرد، افرادي كه در اداره مكانيك صلاحيت و تجربه و گزینه رياست بودند را بصورت يك شبه به قسمت بهره‌برداری خوراك دام انتقال دادند و يكماه بعد فردي كه حتي يكبار در خوراك دام به مسائل مكانيكي ورود نكرده بود، به رياست اين اداره منصوب شد.
اين فرد كه علي‌اكبر رستگارمهر نام دارد در الکل‌سازی جوشكار آرگون و مسئول اجرايی برنامه پايپنگ الكل‌سازي بود كه پس از مدت خيلي كوتاهي به رياست اداره مكانيك خوراك دام منصوب شد و پس از مدتي نتوانست كاري را از پيش ببرد و مجبور شد آقاي حسن افشار يكي از مكانيك‌هاي منتقل شده به اداره بهره‌برداري را كه اتفاقا يكي از گزینه‌های رياست اداره مكانيك بود را دوباره به قسمت مكانيك خوراك بازگرداند؛ ولي نه به عنوان رئیس، بلكه به عنوان سرپرست.
۳-نحوه انتصاب سرپرست خوراك دام، آقاي مرادي كه از بدو ورود با نامه جانبازي پدرشان رسمي شد و در اداره بازرگاني مشغول بكار بود كه او هم يكدفعه و بدون ارزشيابي و به وسيله روابط خانوادگي و آشنایی با غفاري و با سني كم و بدون هيچگونه تجربه‌ای در پروسه توليد خوراك دام بصورت غير منتظره و غیرقابل‌ باور سرپرست خوراك دام شد.
۴- و اما اين انتصابات غیراصولی باعث بروز مشكلات فراوان براي تك تك کارگران خوراك دام شده، به طوري كه غفاري هرچه بخواهد همان مي‌شود و تمامي دوستاني كه در مديريت خوراك دام نشسته‌اند هيچگونه اعتراضي نمي‌كنند و هر كارگري كه با باند آنها همكاري نكند، تحت فشار قرار مي‌گيرد. به ليست جابجایی‌های خوراك دام از زمان حضور غفاري به خوراك دام نگاهي بياندازيد.
۵-تمامي نكات مطرح شده حرف حق است؛ لطفا پيگيري كنيد چه بصورت حضوري، چه بصورت نامحسوس.
همچنين از دوستان سنديكا هم عاجزانه درخواست پيگري اين مشكلات را داريم.
در پايان بدون ترديد، مجموعه نيشكر هفت‌تپه با مديريت شما به وضعيت مطلوب مي‌رسد؛ اين را همه مي‌گويند و ما به آن باور داريم.
جمعی از کارگران خوراک دام نیشکر هفت‌تپه


نظرات بسته شده است