اعتصاب غذای صادق قیصری ، روزنامه نگار و دانشجوی بازداشتی

اعتصاب غذای صادق قیصری دانشجوی زندانی، در اعتراض به بی عدالتی و شرایط وخیم زندان تهران بزرگ
گزارش دریافتی حاکی از اعتصاب غذای صادق قیصری ، روزنامه نگار و دانشجوی دانشگاه بهشتی، است. او که پیش از این به ۷ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوعیت از فعالیت در مطبوعات محکوم شده بود، روز چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ طی تماس تلفنی با خانواده اش اعلام کرد اعتصاب غذای خود را آغاز کرده است.
دانشجوی زندانی آقای صادق قیصری اعلام کرد تا زمانی که بد رفتاریهای مسئولین زندان با زندانیان اصلاح نشود به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد. این روزنامه نگار و دانشجوی سابق دانشگاه بهشتی تهران در روز ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۶ در درگیری گلستان هفتم – خیابان پاسداران تهران دستگیر شد. او اکنون ٨ ماه است که در زندان تهران بزرگ و محروم از ملاقات با خانواده‌اش، در زندان به سر می برد.
صادق قیصری پیش از این گفته بود که در زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. ماموران زندان وی را با صورت روی زمین خوابانده و پای خود را روی کتف او قرارداده و یکی از دست‌هایش را پیچانده‌ بودند. آنها همزمان وی را مجبور کرده بودند که با دست دیگر برگه‌هایی را امضا کند. از آنجایی ‌که در زمان شکنجه عینک آقای قیصری از وی گرفته شده بوده، او نمی‌داند که چه برگه‌هایی و با چه مضمونی امضا کرده است.
به گفته آقای صادق قیصری نصب دوربین در سرویس بهداشتی و حمام زندان باعث آزار روحی و روانی زندانیان می‌شود. افرادی که که به این شرایط اعتراض می‌کنند اول ممنوع الملاقات شده و سپس به بند مجرمان عادی منتقل می‌شوند. اعتصاب غذای صادق قیصری پاسخی است به رفتارهای غیر انسانی که در زندان بر او و سایر زندانیان اعمال می‌شود.


نظرات بسته شده است