کارگران آبفار آبادان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه خود تجمع کردند

روز دوشنبه۱۶مرداد۱۳۹۷بیش از ۵۰نفر از کارگران آبفار آبادان (اداره آب و فاضلاب روستایی آبادان) در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق عقب افتاده خود، دست از کار کشیده و مقابل ساختمان فرمانداری آبادان تجمع کردند.
کارگران آبفار آبادان بنری به همراه خود داشتند که در آن خطاب به اعضاء مجلس از آبادان، امام جمعه و نماینده ولی فقیه و فرمانداری حکومتی، اعتراض خود را به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق و عیدی و پاداش سنوات نوشته بودند.
این کارگران گفتند: مطالبات بیش از ۷۰ نفر از کارگران شبکه آب و فاضلاب روستایی آبادان چندین ماه است پرداخت نشده و ما بارها خواستار این مطالبات شده‌ایم. این کارگران زحمتکش افزودند: تاکنون به مشکل ما رسیدگی نشده است برای همین ما مجبور به این تجمع شدیم.
عزیزالله شهبازی (معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان) بدون دادن هیچگونه زمانبندی برای پرداخت حقوق معوقه این کارگران، تنها به گفتن این توصیه بسنده کرد که «به مسئولان مربوطه دستورات لازم داده شده تا مطالبات و حقوق کارکنان و کارگران زیر مجموعه خود را به موقع پرداخت کنند.» او افزود: از مسئولان اداره‌هایی که بدهی کارگری دارند نیز خواسته شده در دفاتر مدیران کل خود در اهواز مستقر شوند و مشکل حقوق آنها را برطرف کنند.
به گفته وی، متاسفانه پرداخت نشدن به موقع دستمزد کارگران و حقوق کارکنان برخی دستگاه‌ها زندگی آنها را به مخاطره انداخته است. شهبازی گفت: فرمانداری آبادان در حال پیگیری مشکل حقوق کارگران و کارگران آبفار از طریق مرکز استان است.
کارگران آبفار آبادان مانند دیگر همکارانشان در شهرهای استان خوزستان چندین بار در هفته‌ها و ماه‌های گذشته در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و دیگر مطالباتشان دست به اعتصاب و اعتراض زده‌اند؛ اما، تا کنون هیچیک از مسئولان حکومتی در این شهر یا مرکز استان اقدامی برای برطرف شدن این ظلم آشکار از روی این کارگران زحمتکش انجام نداده است


نظرات بسته شده است