اعتراض کارگران و جوانان و مسمومیت ۱۰۱ تن از دانشجویان در خبرهای کوتاه

 عدم پرداخت ۵ماه حقوق کارگران آزمایشگاه «سمپلکچر» زمین‌شناسی شرکت ملی حفاری اهواز

روز شنبه۲۸مهر۱۳۹۷ کارگران آزمایشگاه «سمپلکچر» زمین‌شناسی شرکت ملی حفاری اهواز که زیرنظر شرکت پتروگسترافق است؛ نسبت به عدم دریافت حقوق ۵ ماهه و عیدی  و سنوات خود اعتراض کردند.

اعتراض جوانان بهبهانی در نماز جمعه به بیکاری برای چندمین هفته

روز جمعه۲۷مهر۱۳۹۷جوانان بهبهانی همچون چند هفته گذشته هنگام اجرای نماز جمعه در این شهر، با بلند کردن چندین دستنوشته، نسبت به استخدام افراد غیربومی در پالایشگاه بیدبلند و بیکاری گسترده میان جوانان این شهر، اعتراض کردند.

روی برخی از این دستنوشته‌ها چنین آمده است:«سهم ما از پالایشگاه‌ فقط آلودگی نیست» و «جوانان شهر را دریابید» و «نه به استخدام غیربومی» و «نماینده بهبهان سکوت تا کی؟».

مسمومیت خطرناک ۱۰۱دانشجو در دانشگاه کوثر بجنورد

روز پنج‌شنبه۲۶مهر۱۳۹۷تعداد ۱۰۱دانشجوی دانشگاه کوثر بجنورد دچار مسمومیت شدیدی شدند که حال برخی از این مسمومان خطرناک است. ۸۸تن از دانشجویان که وضعیت جسمی‌ آن‌ها خطرناک بود در بیمارستان‌های این شهر بستری شدند. هنوز علت این مسمومیت شناخته نشده است. از تمامی دانشجویانی که مسموم شده‌اند نمونه خون گرفته شده است.

خودکشی مرد ۶۰ ساله در مترو علم و صنعت تهران

ساعت ۱۳۰۰بعدظهر روزجمعه۲۷مهر۱۳۹۷ ماموران کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند مرد شصت ساله‌ای در ایستگاه مترو علم و صنعت، اقدام به خودکشی کرد؛ که متاسفانه پس از انتقال به بیمارستان تهرانپارس به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

فروپاشی اقتصادی، نبود چشم انداز اشتغال، سقوط شدید قدرت خرید در اثر ریزش ارزش پول ملی، سرکوب مداوم و ساختارمند جلوه های گوناگون زندگی عرفی و مدنی در عین اختلاس، غارتگری، رانت خواری و نابکاری حاکمان و ترویج ریاضت و فقرپذیری، با افزایش ناامیدی از زندگی و تشدید افسردگی، بستر رشد خودکشی شده است؛ و ایران را به یکی از کشورهای که بالاترین رکورد خودکشی را دارد تبدیل کرده است.


نظرات بسته شده است