توقف معامله با ایران از سوی دو غول نفتی چین

خبرگزاری رویترز به تاریخ ۳ آبان ۱۳۹۷، در رابطه با توقف معامله با ایران از سوی دو شرکت نفتی چین گزارش داد که  دو مقام که با موضوع معاملات چین و ایران سر و کار دارند، گفتند: «شرکت سینوپک گروپ و شرکت ملی نفت چین (CNPC) که

پالایشگاههای اصلی کشور را اداره میکنند، در ماه نوامبر(مهر) هیچ سفارشی برای بارگیری نفت ایران ندادهاند. آنها نگران تحریمهای آمریکا هستند.این دو مقام مطلع گفتند چینیها بعید میدانند بتوانند از آمریکا برای تحریمها علیه رژیم ایران، معافیت بگیرند».

چین به کمپین فشار ترامپ در مورد خرید نفت از ایران تسلیم میشود

روز۳ آبان۱۳۹۷ روزنامه واشنگتن تایمز چاپ آمریکا نوشت

چین نخستین نشانههای تسلیم در برابر کمپین فشار ترامپ برای توقف خرید نفت ایران را بارز میکند.  این روزنامه در ادامه به عقبنشینی اصلیترین بانک چین از معامله نفت با حکومت ایران و توقف معامله با ایران  از طرف پالایشگاه دولتی این کشور نوشت: «پکن مدتها است که قول داده تا تحریم های تازه آمریکا را نقض کند، اما این هفته بانک صادرات و تامین مالی چین و بزرگترین پالایشگاههای دولتی این کشور اعلام کردند؛ که آنها از کسب و کار خود با تهران عقبنشینی کردهاند

ایلی والترز، تحلیلگر سیاست در مرکز مطالعات آسیا، بنیاد هریتج، در رابطه با توقف معامله با ایران از سوی این دو شرکت چینی گفت: «شرکتهای بزرگ چین تنها در ایران سرمایهگذاری نمیکنند؛ بلکه در کشورهای دیگر نیز سرمایهگذاری میکنند

این تحلیلگر ادامه داد: «اگر آنها تحت تحریم قرار بگیرند، آنها خیلی بیشتر از دست می دهند، به همین دلیل است که می بینید اصلیها شروع به بیرون رفتن می کنند

تحریم هایی که از ۴نوامبر اجرا میشوند به طور مستقیم کشورهایی که نفت ایران را خریداری میکنند، هدف قرار میدهد و دسترسی آنها را به بازارهای و موسسات مالی آمریکا سد میکند!

در آستانه اعمال تحریمهای آمریکا، رنو فرانسه فروش خودرو به ایران را متوقف کرد

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی شرکت خودروسازی رنو فرانسه  در روز جمعه۴ آبان۱۳۹۷ نشان میدهد که این شرکت با پیروی از تحریمهای آمریکا علیه ایران فروش محصولات خود به ایران را به طور کامل متوقف کرده است.

این شرکت فرانسوی پیرامون خبر توقف معامله با ایران در گزارش ماهانه فروش محصولات خود در ماه سپتامبر اعلام کرد که طی این ماه هیچ فروشی در بازار ایران نداشته است و در حالی که طی سپتامبر سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۳۲ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده بود در سپتامبر ۲۰۱۸ هیچ فروشی به ایران نداشته است.

رنو در اوت ۲۰۱۸ یعنی نخستین ماه بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران نیز فروش خود در بازار ایران را به نصف کاهش داده و به ۷ هزار و ۶۲۶ دستگاه رسانده بود.

تحریمهای مرحله دوم آمریکا علیه ایران از روز ۱۳آبان اعمال خواهد شد.

عراق صادرات نفت کرکوک به ایران را متوقف میکند

در ادامه خبر مربوط به توقف معامله با ایران از جانب دو شرکت نفتی چین منابع آگاه از برنامه صادرات نفت عراق گفتند، این کشور به منظور تبعیت از تحریمهای ایران  از سوی دولت آمریکا، در ماه نوامبر، ارسال نفت از میدان کرکوک به ایران توسط کامیون های نفتکش را متوقف می کند.


نظرات بسته شده است