کارگران سهامدار ایران پوپلین رشت: سود سهام‌مان کجا رفته‌است؟

روز یک‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ کارگران سهامدار ایران پوپلین رشت که همگی‌ بازنشسته شده‌اند در نامه‌ای خطاب به مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، خواستار پیگیری وضعیت سهام خود شدند.

کارگران سهامدار کارخانه ایران پوپلین رشت که به دنبال مشخص شدن وضعیت سهام خود هستند، طی نامه‌ای خطاب به  مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، خواستار پیگیری مشکلات خود شدند.

در این نامه که به امضای کارگران سهامدار کارخانه ایران پوپلین رسیده، کارگران ضمن بیان  اینکه  ما کارگران سهامدار کارخانه ایران پوپلین، ۲۷ سال است که فقط نام سهام‌دار را با خود به یدک می‌کشیم  و از پرداخت سود سهام ما کارگران خبری نیست، افزودند: در بین سهامداران کسانی هستند که مبتلا به بیماری های صعب الاعلاج هستند، سهامدارانی که دختر و پسر دم بخت، دانشجو، جوان بیکار دارند و حتی مستاجر هستند و با کمترین مستمری بازنشستگی حدود یک میلیون و  ۲۰۰ هزار تومان امرار معاش می کنند.

به گفته کارگران بازنشسته ایران پوپلین، این درحالی است که وضعیت  سهام  کارگران این کارخانه  نامشخص بوده و اعضای هیئت مدیره ایران پوپلین پاسخ منطقی در پی‌گیری سهامداران جزء( کارگران ) ندارند و مرتبا مدعی‌اند تولید در این واحد سالهاست صرفه اقتصادی نداشته و حتی میلیاردها تومان زیان انباشته داشته است و بنابراین سودی حاصل نشده است که بخواهند به سهامداران جزء پرداخت کنند.

در ادامه این نامه آمده است؛ ما کارگران به عنوان سهامداران جزء در سیاست‌گذاری‌های مدیریتی دخیل نیستیم؛ ادعا می‌کنند که هیچ سودی در کار نیست ولی ما  نمی‌خواهیم خدای ناکرده پله‌ی ترقی برخی باشیم و سر خودمان بی‌کلاه بماند.

کارگران سهامدار ایران پوپلین در بخش پایانی نامه خود با بیان اینکه ما سهامداران بخش کارگری ایران پوپلین که تعدادمان به  هزار و ۱۶۱ نفر می رسد؛ خواستار رسیدگی به وضعیت کنونی این شرکت بوده و تعیین تکلیف عاجل سود معوقه سهام خود را بعد از  بیست و هفت سال، خواستاریم.


نظرات بسته شده است