تایید شدن حکم ضد کارگری ۵سال و ۳ماه زندان برای فعال کارگری ابراهیم مددی

سال و ۳ ماه زندان برای ابراهیم مددی فعال کارگری و نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر دادگاه انقلاب تهران تایید شد. پرونده وی برای اجرا به شعبه اجرای احکام ارسال شده. ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بیش از ۶۰ سال سن دارد و بیماری دیابت، چربی خون، فشار خون و پروستات حاد دارد. همچنین به دلیل اینکه سال گذشته سکته گوشی کرده است یک گوش وی کاملا شنوایی را از دست داده و گوش دیگرش نیز قدرت شنوایی بسیار کمی دارد.

ابراهیم مددی در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ دو روز پیش از روز کارگر در نیمه های شب، توسط مأموران وزارت اطلاعات، در منزلش بازداشت شد. مأموران وزارت اطلاعات پس از تفتیش منزل، ایشان را به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کردند. آقای مددی پس از ۲۰ روز بازداشت موقت، با قرار کفالت ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

ابراهیم مددی پیش از این نیز به دلیل دفاع از حقوق کارگران و فعالیت های سندیکایی به ۳ سال و ۶ ماه حبس محکوم و زندانی شده بود و بارها هم بازداشت‌های موقت چند روزه و چند ماهه شده است. دادگاه، مصادیق اتهامی وی در پرونده های قبلی اش را برای صدور محکومیت فعلی ایشان بکار برده است.

مصادیق اتهامی که مربوط به سال های پیش و محکومیت قبلی ابراهیم مددی بوده است.

شایان ذکر است که در ارتباط با این پرونده و پیش از این، سازمان عفو بین‌اللمل روز چهارشنبه ۱۷آبان ۱۳۹۶ اعلام کرد: ابراهیم مددی، از اعضای هیئت‌مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران، روز ۱۲ آبان ۱۳۹۶ به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر احضار شده است و از سویی دیگر دادگاه تجدید نظر داود رضوی، یکی دیگر از اعضای این تشکل صنفی، روز شنبه ۱۴آبان ۱۳۹۶در شعبه ۳۶دادگاه انقلاب بدون حضور قاضی و مدعی‌العموم برگزار شد.

سازمان عفو بین‌الملل با اشاره به روند پرونده داود رضوی و ابراهیم مددی خواهان لغو فوری حکم این دو فعال صنفی و به رسمیت شناخته شدن حق کارگران برای تشکیل و عضویت در اتحادیه‌های صنفی مستقل شد و همچنین اعلام کرد: «احکام صادر شده برای ابراهیم مددی و داود رضوی باید لغو گردد.»

 


نظرات بسته شده است