اعتصاب کامیونداران در پنجمین روز خود در حداقل ۶۰ شهر از ۲۴ استان 

کامیونداران روز دو‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ به اعتصاب خود برای پنجمین روز متوالی ادامه دادند. اعتصاب کامیونداران تا روز پنجم به نزدیک ۶۰شهر از ۲۴ استان گسترش داشت. این اعتصاب که چهارمین دور اعتصاب رانندگان کامیون از خرداد ماه سالجاری تا کنون می‌باشد؛ از روز ۱۰‌آبان در اعتراض به دستگیری بیش از ۲۶۰تن از رانندگان زحمتکش در شهرهای مختلف کشور و همچنین تهدید به صدور حکم اعدام برخی رانندگان از سوی دادستان قزوین آغاز شد. بسیاری از اتحادیه‌های کامیونداران در سراسر جهان ضمن حمایت از اعتصاب کامیونداران، تهدید رانندگان به اعدام را محکوم کرده‌اند.

کامیونداران در این اعتصاب خواستار آزادی بدون قید و شرط همکاران خود هستند. رانندگان زحمتکش کامیون همچنین خوستار افزایش کرایه و حل معضل گرانی لوازم یدکی و لاستیک و دیگر مشکلات‌شان می‌باشند که تا به‌حال برغم وعده و وعیدهای مسئولین حکومتی هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

ادامه اعتصاب کامیونداران در پایانه یزد

در یزد رانندگان زحمتکش کامیون و خودروهای سنگین از هرگونه بارگیری خودداری کرده و به اعتصاب خود ادامه می‌دهند.

هیچ کامیونی در ترمینال بندرعباس وجود ندارد

ترمینال بندرعباس نیز از دیگر نقاطی بود که هیچ کامیون و خودروی سنگینی در آن دیده نشده است. همچنین پایانه بندرعباس نیز خالی از کامیون و خودروهای سنگین است.

همبستگی کامیونداران اعتصابی در میرجاوه با همکاران خود در سراسر کشور برای آزادی رانندگان زندانی

در میرجاوه از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان رانندگان کامیون پنجمین روز اعتصاب سراسری خود را در همبستگی با رانندگان زحمتکش کامیون، در ده‌ها شهر کشور، پشت سرگذاشتند. آن‌ها از خواسته همکاران‌شان برای آزادی بدون قید و شرط رانندگان دستگیر شده حمایت می‌کنند. اعتصابگران از مسئولین خواستند که به دادن وعده‌های توخالی پایان داده و خواسته‌های رانندگان را برای افزایش کرایه و پایین آوردن قیمت‌های سرسام‌آور لاستیک و لوازم یدکی عملی سازند.

دزفول یکی دیگر از شهرهای کشور که در آن اعتصاب رانندگان کامیون و خودورهای سنگین ادامه دارد؛

اعتصاب رانندگان زحمتکش کامیون در شهر سلماس ادامه دارد

شهر سلماس در استان آذربایجان غربی است که رانندگان کامیون خودروهای خود را در پایانه این شهر پارک کرده و از بارگیری خودداری می‌کنند.


نظرات بسته شده است