تجمع کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به سه ماه حقوق معوقه

بدنبال فراخوان روز یکشنبه کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای برگزاری تجمع اعتراضی در محل کارخانه فولاد؛ از صبح روز دوشنبه ۱۴ آبان۱۳۹۷ جمع زیادی از کارگران گروه ملی فولاد در مقابل مجموعه اداری این شرکت تجمع نموده و مراتب اعتراض و

نارضایتی خود را از ٣ ماه عدم دریافت حقوق و دستمزد خود ابراز نمودند.

پس از آن جمعیت معترض به تالار اجتماعات شرکت وارد شده و خواستار پاسخگویی مدیران ارشد گروه ملی فولاد شدند.

یک عضو هیئت مدیره این کارخانجات در محل تالار و در جمع کارگران معترض و خشمگین حاضر شد؛ اما، همچون روال روزهای گذشته چیزی جز وعده و وعید عاید کارگران نشد.

معترضان اعلام کردند؛ که مدیریت گروه ملی تنها تا پایان همین هفته فرصت خواهد داشت تا دستمزد کارگران را پرداخت نماید.

لازم به یاد آوریست که روز یکشنبه ۱۳ آبان کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای اعتراض به توخالی بودن وعده و وعید‌های داده شده از سوی مسئولین حکومتی برای حل مشکلات عدیده این کارگران از جمله وضعیت موجود تولید، پارتی‌بازی، استخدام بر اساس روابط فامیلی، عدم پرداخت حقوق حقوق‌های عقب افتاده ۳ماهه و دیگر مطالبات‌شان فراخوان به گردهمایی داده بودند.

در این بیانیه آمده بود:

مقدمه‌ها قبل از آغاز به پایان رسیده و حرفی برای گفتن و مقدمه چینی باقی نمانده، جز درخواست بیداری و باز شدن چشم همکاران بر حقایق پیش رویشان. لذا بدون هیچ مقدمه و حرف اضافه‌یی به سراغ اصل موضوع میرویم.

گویی  حضرات بدون توجه به نیازها و زیر ساخت‌هایش در حال زیبا سازی و  ظاهر و نما هستند. غافل از اینکه نمی‌دانند که کارگران از آنچه آنها فکر می‌کنند به آن‌ها نزدیک‌تر بوده و از تمام جزییات و کارهایی که بصورت زیر پوستی در حال انجام است آگاهی و اطلاع کامل دارند. از رفت و آمدهایتان با خبریم. از قرارهای پشت پرده شما با خبریم. حتی از افکار و نقشه‌های آینده شما با خبریم و گمان نکنید این سکوت، سکوت غفلت است. تنها دلیلی که باعث شده بود تا به امروز سکوت کنیم از روی نجابت و متانت پرسنل بود و بس. ولی گویا برخی مسئولین به دنبال این قضایا و حواشی هستند و مطمئن باشند همه کسانی که بدنبال استفاده ابزاری از کارگرانند را رسوا خواهیم نمود.

قبل از هرچیز انتصابات بعضا بی‌دلیل  آقای غفوری که به عنوان مدیر عامل شرکت مسئولیت حفظ سیستم را بر عهده دارد و باید اشخاصی را در پستهایی قرار دهد که از نظر تخصص و سلامت جسمی و روانی متناسب با آن سمت باشند و از طریق ضوابط و قوانین و مقررات شرکت انتخاب شوند ولی متاسفانه شاهد هستیم که این انتصابات نه بر اساس ضوابط که بر اساس روابط شکل می‌گیرد و اشخاصی انتخاب می‌شوند که حتی از لحاظ جسمانی هم دارای سلامتی کامل نیستند. انتصاب شخصی که دارای بیماری ام اس است بعنوان مدیر آموزش نه تنها از لحاظ مقررات شرکت که حتی بر اساس قوانین بیمه و کار نادرست و غیرقانونی می‌باشد کما اینکه این شخص بر اساس رابطه و دوستی که با آقای کیارش غفوری برادر کسری غفوری دارد بصورت غیرمستقیم با مدیر عامل در ارتباط بوده و به شخصیتی که باید از همه لحاظ مستقل بوده و مستقل عمل نماید مشاوره می‌دهد.

ثانیا، شیطنت چند نفر از مسئولین داخلی که خود را درون شرکت ناتوان و بدون هیچ پشتیبانی یافتند؛ و حالا در خارج شرکت به دنبال ضربه زدن به مصالح شرکت و کارگران میباشند و تبدیل کلینیک شرکت به کلینیک خصوصی و بدون صرفه معرفی نمودن بخش دو از اقدامات این اشخاص است که مطمئن باشند این اقدامات بی پاسخ نخواهند ماند.

مشکلات عدیده از قبیل کمبود تجهیزات و مواد اولیه و تعویق مستمر پرداختهای حقوق همچنان ادامه داشته و دیگر بهانه تازه آمده‌ایم مدیر عامل و تیم همراهشان شنونده و تاثیری ندارد.

نکته مهم دیگر این است:

چرا وقتی کارگر تحت فشار مالی بیش از حد قرار می‌گیرد و اعتراضی می‌کند؛ با پرداخت فقط یک حقوق و حضور چند ساعته مدیریت در شرکت، مسائل مهم دیگر را کتمان و پنهان نموده و این طرز پرداخت، ماهیانه انجام میشود که تا اعتراضی باشد حداقل پرداخت به آنها صورت گیرد؟!!!

از روز قبول مسئولیت، جناب مدیر عامل حتی حاضر نشدند یک جلسه در جمع کارگران حاضر شده و شفاف سازی نمایند.

فشار اقتصادی و قسط های بانک‌ها بیش از حد ظرفیت پرسنل محترم شرکت را تحت فشار قرار داده و مبالغ محدودی که بعنوان مشاهده  به اشخاص محدود و با اقساط سنگین انجام شد؛ پاسخگوی هیچکدام از مشکلات ذکر شده  نیست و مدیریت شرکت باید هرچه سریعتر پاسخگوی ما باشند.

و بدانید تا امروز سکوت ما از سر نجابت، حسن نیت و خویشتنداری بود.

و در پایان:

همکاران گرامی

مواد اولیه اندکی در انبارهای بخشهای کوثر و لوله سازی باقی مانده که قطع به یقین در روزهای آینده و خیلی زود به اتمام می‌رسد آنهم با ظرفیت ۳۰% تولید بخش کوثر و لوله سازی!!!!

وضعیت مشکل حقوق، متأسفانه گویا بطور دائم گریبانگیرمان است.

طبق گفته دفتر مدیریت، آقای پهلوانی طبق عادت دیرینه و بصورت ماهیانه در شرکت حضور پیدا میکند!!!

لذا برای برطرف نمودن کلیه شائبه‌های موجود و شفاف سازی کلیه موارد ذکر شده

و اعتراض به عدم پرداخت و نحوه و دیرکرد آن، و معضلات تولیدی؛ کلیه پرسنل محترم در  واحدها وشیفت‌های مختلف در تالار شرکت حضور بهم می‌رسانیم و خواهان شفاف سازی کامل بدون بهانه‌های واهی و عنوان نمودن صریح موانع اصلی توسط مدیریت میباشیم.


نظرات بسته شده است