خبرهای کوتاه کارگری اجتماعی

ادامه تحصن کشاورزان خوراسگان
روز پنج‌شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ کشاورزان کارد به استخوان رسیده خوراسگان اصفهان بار دیگر در اعتراض به ندادن حق‌آبه‌شان از سوی حکومت دست به تجمع زده و تراکتورهای خود را در ورودی شهر به صف کرده و پارک کردند. کشاورزان به خاطر بدست‌آوردن حق‌آبه‌شان به مسئولین حکومتی هشدار جدی دادند.
یکی از کشاورزان در همین رابطه به حسن روحانی هشدار داد و گفت:«باید موضوع حق‌آبه ما و زاینده رود حل شود».
تجمع اعتراضی کارگران رنگین نخ سمنان
روز پنج‌شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ کارگران رنگین نخ سمنان برای چندمین بار در اعتراض به مطالبات معوقه خود مقابل استانداری تجمع کردند.
خبرهای کوتاه کارگری اجتماعی
افزایش شدید قیمت گوشت مرغ
قیمت مرغ از ١١ هزار تومان گذشت
مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی روز پنج‌شنبه در یک مصاحبه اعلام کرد که
قیمت مرغ در مراکز خرده فروشی به ١١ هزار و ۴٠٠ تومان رسیده است. وی افزود که قیمت هرکیلوگرم مرغ در عمده فروشی درب کشتارگاه ۱۰۳۰۰ تومان، توزیع در واحدهای صنفی ۱۰۵۰۰ تومان و خرده فروشی ۱۱۴۰۰ تومان است.
در همین حال قیمت تخم مرغ نیز به‌طور بیسابقه‌ای افزایش یافت؛ به طوری که هر شانه فله ۳۰عددی از این محصول به ۲۰۰۰۰ تومان تا ۲۲۰۰۰ تومان رسیده است.
روستای سد شاوور ۳روز بدون آب آشامیدنی
روستای سد شاوور در بخش شاوور شهرستان شوش از روز سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ به مدت سه روز است؛ که آب آشامیدنی ندارد. اهالی این روستای محروم به آب گل آلود رودخانه شاوور که در کنار این روستا قرار دارد پناه آورده‌اند.
این موضوع می‌توان باعث بیماری‌هایی بسیار خطرناکی میان اهالی این روستا شود. مسئولین استانی و دولتی هیچ اقدامی برای حل مشکل مردم این روستای محروم انجام نمی‌دهند.
شرکت پست هوایی دی اچ ال در ایران تعطیل و کارمندان آن بیکار شدند
روز پنج‌شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ اعلام شد که شرکت پست هوایی دی اچ ال که در ایران سابقه ۶۰ساله دارد به دلیل اعمال تحریم‌های آمریکا علیه حکومت ایران تعطیل شد. این تعطیلی موجب بیکاری کارمندان ایرانی آن شرکت در ایران گردیده است.


نظرات بسته شده است