نیشکر هفت‌تپه ؛ پنجمین روز اعتصاب کارگران

پایان دادن به مالکیت بخش خصوصی، خواست مبرم کارگران شرکت نیشکر
سومین روز اعتصاب غذای کارگران پیمانکاری واحد تعمیرات شرکت پتروشیمی بیستون در کرمانشاه
روز جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ کارگران نیشکر هفت‌تپه ضمن حضور در کارخانه همچنان از رفتن به سر کار خودداری کرده و برای هشتمین روز به اعتصاب خود ادامه دادند.
اعتصاب این دور کارگران این شرکت در اعتراض به بلاتکلیفی مالکین شرکت و عدم پرداخت مطالبات کارگران صورت می‌گیرد.
کارگران خواهان پایان دادن به مالکیت بخش خصوصی در شرکت نیشکر هفت‌تپه هستند.
این دور از اعتصاب زمانی شکل گرفت که کارگران از وضعیت مدیران و کارفرمایان شرکت که تخلف کرده‌اند؛ آگاهی یافتند. کارگران پس از آن اقدام به پیگیری نمودند؛ و از مراجع مختلف استانی و کشوری و ملاقات نمایندگان شرکت با مقامات مختلف تا سطح وزیر، متوجه شدند مدیر عامل شرکت، بعد از دریافت میلیون‌ها دلار ارز دولتی (حداقل ۸۰۰ میلیون دلار) به نام شرکت نیشکر هفت‌تپه، بر حسب اعلام بانک مرکزی و با عنوان تخلف اجرایی نکردن تعهدات خود در قبال دریافت ارز، در بازداشت بسر می‌برد. این فقره دزدی و اختلاس، برگ جدیدی از انبوه دزدی و اختلاس میلیاردی در حاکمیت جمهوری اسلامی و در دولت حسن روحانی است.
این موضوع نگرانی بزرگی را برای کارگران هفت‌تپه بوجود آورده‌است. حالا کارگران جز خلع ید شرکت از بخش خصوصی و انتقال آن به بخش دولتی یا نهادی دیگر چیز دیگری مطالبه نخواهند کرد.
سومین روز اعتصاب غذای کارگران پیمانکاری واحد تعمیرات شرکت پتروشیمی بیستون در کرمانشاه
اعتصاب غذای کارگران پیمانکاری
روز جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ کارگران پیمانکاری واحد تعمیرات شرکت پتروشیمی بیستون کرمانشاه که در اعتراض به پایین بودن دستمزد، پرداخت نشدن پاداش بهره وری و شرایط نابرابر و غیرعادلانه تخصیص تسهیلات، از ۳روز پیش دست به اعتصاب غذا در محوطه کارخانه زده‌اند، برای سومین روز به اعتصاب‌شان ادامه دادند.
در سالیان اخیر،‌ پرداخت نشدن دستمزدها، مشکلات ناشی از خصوصی‌سازی کارخانه‌ها و تعطیلی واحدهای تولیدی، اعتراض و اعتصاب کارگران در مناطق مختلف ایران را به همراه داشته است.


نظرات بسته شده است