تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد اهواز مقابل استانداری خوزستان/ «حسین حسین شعارشون دزدی افتخارشون»

روز شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ صدها تن از کارگران گروه ملی فولاد اهواز در پاسخ به فراخوان قبلی برای اعتراض به پرداخت نشدن ماه‌ها حقوق و همچین وضعیت نابسامان کارخانه مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.
کارگران گروه ملی که مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده بودند علیه ظلم و بی‌عدالتی که حکومت نسبت به کارگران روا می‌دارد شعار می‌دادند:«این همه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی».
کارگران سوءاستفاده حکومت از به کار بردن نام اسلام و دین و سمبل‌های دینی و مذهبی برای پوشاندن دزدی و چپاول و اختلاس را با شعار «حسین حسین شعارشون دزدی افتخارشون» افشاء و محکوم کردند.
کارگران در ادامه زد و بند و اقدامات پشت پرده برای نابودی صنعت این کشور را که توسط افراد درون حکومت صورت می‌گیرد محکوم کرده و شعار می‌دادند: «دستای پشت پرده با کارخونه چه کرده».
لازم به یاد آوری است که این دور اعتراض کارگران پس از آن صورت گرفت که آن‌ها هفته گذشته به مسئولین حکومتی تا روز شنبه فرصت دادند؛ تا به وضعیت معیشتی کارگران، پرداخت حقوق‌های عقب افتاده، ایجاد شرایط مطلوب برای تولید کارخانه برای تولید و شرایط ایجاد اشتغال برای کارگران اقدام کند.
کارگران هشدار داده بودند در صورت عدم اقدام عملی برای پایان دادن به وضع موجود کارگران این شرکت دست به اعتصاب و تحصن خواهند زد.
در همین رابطه کارگران گروه ملی فولاد اهواز پس از پایان این فرصت در روز جمعه ۱۸ آبان، به برگزاری تجمع اعتراضی مقابل استانداری فراخوان دادند. در آن فراخوان آمده بود:« انسان‌های با اعتماد به نفس بالا، هیچگاه خسته نمی‌شوند، هیچگاه به شکست نمی‌اندیشند، ناامید نگشته و بخاطر رضایت از وعده و سراب، عدالت را فدا نمی‌سازند و از جریان زندگی عقب نمی‌مانند.
برادران و خواهران گرامی
چند سالی‌ است که معاندین و مخالفین شرکت، چه بعنوان مافیا، بعضا مدیران فاسد داخلی و کوتاهی برخی مسئولین استانی و کشوری و از همه مهمتر قصور بیش از حد مدیران ارشد بانک ملی، وضعیت بغرنجی را به پرسنل و خانواده‌های محترم و صبورشان وارد کرده‌اند که مشاهده گردید متأسفانه در این چند وقت اخیر باعث فوت شدن برخی همکاران عزیز و اعضاء خانواده آنها گریده و برخی باعث دست و پنجه نمودن با بیماریهای صعب العلاج، شده‌اند.»
در این فراخوان همچنین به عدم پرداخت حقوق کارگران با تاکتیک «شعار درمانی» آمده است:«وضعیت اسفبار پرداخت حقوق دیگر نیازی به بیان کردن نیست، و متأسفانه مشاهده می‌شود دو هفته‌ای یکبار، خبر از پرداخت حقوق در آینده نزدیک که همان اوائل ماه جاری بود را می‌دهد ولی بعد از دوهفته مدیر دیگری خبر از پرداخت در اواخر ماه را می‌دهد!!!!!……
همکاران گرامی:
هربار که برای برطرف نمودن مشکلات‌مان جمع و متحد شدیم، پس از التیام موقت به زخم‌های کهنه‌مان ساکت ماندیم،
اگر در ماه‌ها و سالیان گذشته فریاد دو حقوق معوقه و مشکلات را فریاد میزدیم، اکنون معوقه‌های حقوق نزدیک به ۴ماه تبدیل گشته و مشکلات کما فی السابق پابرجاست.»
در پایان این فراخوان آمده است:فردا با حضور متحد و کامل خود، همگان باهم فریاد می‌زنیم که درمان قطعی این معضل جدی، کوتاهی دستهای معاندین و برطرف شدن کلیه موانع بطور قاطع و یکجا را خواستاریم.»


نظرات بسته شده است