ششمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه/ گسترش اعتراض به داخل شهر

روز شنبه۱۹ آبان ۱۳۹۷ کارگران نیشکر هفت تپه به اعتصاب خود برای ششمین روز متوالی ادامه دادند. کارگران ادامه اعتراض خود را به داخل شهر کشاندند و دست به تظاهرات زدند.
کارگران اعلام کرده‌اند که تا روشن نشدن وضعیت شرکت به این اعتصاب ادامه خواهند داد. پایان دادن به مالکیت بخش خصوصی، خواست مبرم کارگران شرکت نیشکر هفت تپه می‌باشد.
این دور اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه که از روز دوشنبه ۱۴ آبان آغاز شد در اعتراض به پرداخت نشدن چندین ماه حقوق عقب افتاده و همچنین در اعتراض به بلاتکلیفی مالکین شرکت صورت می‌گیرد.کارگران خواهان پایان دادن به مالکیت بخش خصوصی در شرکت نیشکر هفت تپه هستند.
لازم به یاد آوری است که کارگران مجتمع نیشکر ‌هفت تپه زمانی که اقدام به پیگیری نمودند؛ از منابع متوجه شدند مدیر عامل شرکت، بعد از دریافت میلیون‌ها دلار ارز دولتی (حداقل ۸۰۰ میلیون دلار) به نام شرکت نیشکر هفت تپه، بر حسب اعلام بانک مرکزی و با عنوان تخلف اجرایی نکردن تعهدات خود در قبال دریافت ارز، در بازداشت بسر می‌برد. این فقره دزدی و اختلاس، برگ جدیدی از انبوه دزدی و اختلاس میلیاردی در حاکمیت جمهوری اسلامی و در دولت حسن روحانی است.
این موضوع نگرانی بزرگی را برای کارگران هفت تپـه بوجود آورده‌است. حالا کارگران جز خلع ید شرکت از بخش خصوصی و انتقال آن به بخش دولتی یا نهادی دیگر چیز دیگری مطالبه نخواهند کرد.
لازم به یاد آوری است که،
کارگران شرکت نیشکر هفت تپـه بارها در اعتراض به پرداخت نشدن ماهها حقوق‌شان، عزل و نصب‌های فامیلی، سوءمدیریت شرکت، دستگیری کارگران و زندانی کردن‌ آن‌ها، وضعیت بد اقتصادی و معیشتی خود، دست به اعتصاب زده‌اند. چندی پیش در اعتراض به وضع موجود ۲تن از کارگران این شرکت در زمین‌های نیشکر دست به خود کشی زدند.


نظرات بسته شده است