اعتصاب کارگران گروه ملی و اطلاعیه اتحادیه آزاد کارگران ایران در چهارمین روز

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای چهارمین روز متوالی دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خوزستان زدند. کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران صبح [روز سه‌شنبه ۲۲آبان] برای چهارمین روز متوالی در اعتراض به بی توجهی به خواست‌هایشان دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خوزستان زدند.
بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران به اتحادیه آزاد کارگران، آنان پس از ساعاتی تجمع در مقابل استانداری خوزستان که توام با سر دادن بی وقفه شعارهای اعتراضی بود، دقایقی در مقابل فرمانداری اهواز نیز تجمع کردند و سپس با راهپیمایی از مسیر فلکه ساعت، تجمع خود را به مقابل دادگستری استان خوزستان کشاندند و در ادامه با راهپیمائی به سوی ساختمان مرکزی بانک ملی(مالک کنونی شرکت) و تجمع در مقابل این بانک، حوالی ساعت ۱۱.۳۰ قبل از ظهر به اعتراض و تجمع خود پایان دادند.
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در طول مسیرهای راهپیمائی و مکانهایی که در آنها دست به تجمع زدند بطور یکپارچه و بی وقفه‌ای شعارهایی از قبیل: کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد – اینهمه بی عدالتی هرگز ندیده ملتی -حسین حسین شعارشون دزدیه افتخارشون – تورم، گرانی، پاسخ بده روحانی – دست‌های پشت پرده با کارخونه چه کرده – نه قاضی نه دولت نیستن به فکر ملت – نه تهدید نه زندان دیگه فایده نداره و …، سر می‌دادند.
بنا بر این گزارش، علیرغم چهار روز راهپیمائی و تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در مقابل استانداری خوزستان، تاکنون نه کارفرما و نه هیچیک از مسئولین استانی جوابگوی خواستهای کارگران نشده‌اند. این در حالیست که بیش از یکصد هزار تن محصول نهایی، حاصل تولید دوماه گذشته شرکت در انبارهای آن دپو شده است و معلوم نیست به چه دلیل مسئولین شرکت از فروش آن خودداری می‌کنند.
در حال حاضر با توجه به پرداخت یکماه از حقوق معوقه کارگران زیر دیپلم گروه ملی صنعتی فولاد ایران (تعدادشان بسیار کم است) در روزهای گذشته، آنان سه ماه حقوق معوقه و اکثریت قریب به اتفاق کارگران که دارای مدرک تحصیلی بالای دیپلم هستند چهار ماه دستمزد معوقه دارند.
عدم توجه کارفرما و مسئولین استانی به خواست کارگران برای پرداخت حقوقهای معوقه در شرایطی است که بدلیل عدم واریز حق بیمه‌های کارگران به صندوق سازمان تامین اجتماعی، دفترچه‌های بیمه درمانی آنان نیز تمدید نمی‌شود و هزاران کارگران این مجتمع بزرگ تولیدی و صنعتی و خانواده‌هایشان در شرایط به غایت مشقت‌باری قرار دارند.
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران اعلام کرده‌اند تا پرداخت حقوقهایشان همچنان به تجمعات اعتراضی خود ادامه خواهند داد و در صورت بی توجهی کارفرما و مسئولین استانی به شرایط مشقت‌بارشان این اعتراضات را تشدید خواهند کرد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۲۲ آبانماه ۱۳۹۷


نظرات بسته شده است