اعتصاب و راهپیمایی کارگران هفت تپه داخل شهر شوش در یازدهمین روز اعتصاب

پنجشنبه ۲۴ آبان ۹۷ کارگران نیشکر هفت تپه در یازدهمین روز اعتصاب، اعتراض خود را به میان مردم کشاندند و به بازار شوش رفتند. آنها شعار می‌دهند: «مردم شوش حمایت، حمایت ـ نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم»
درلحظات شکل‌گیری اولیه تجمع کارگران نیشکر هفت تپه مقابل فرمانداری شوش که دریک هوای بارانی انجام شد، نشان داد که کارگران برای دستیابی به مطالبات برحقشان هوای بارانی و شرایط بد جوی را برسمیت نمی‌شناسند ، چون برای حقشان حاضرند هرقیمتی را بپردازند.
درحالیکه فرماندار شوش طی مصاحبه ای اعلام کرد مشکل کارگران حقوق است، کارگران حرفش را رد کرده و گفتند مشکل اصلی ما بخش خصوصی است که برشرکت نیشکرهفت تپه خیمه زده و با رانت خواری و غارت حقوق کارگران را به یغما می برد. کارگران با شعار هیهات مناالذله، اعتراضشان را درابتدای تجمع ابراز داشتند.
کارگران نیشکر هفت تپه، آنگاه راهپیمایی را به میان مردم در بازار شوش کشاندند.
کارگران در حالیکه پلاکارد بزرگی را در دست داشتند که شعار نه رستمی، نه بیگی، شرکت بشه دولتی؛ بر روی آن نوشته شده بود شعار می دادند، عزا عزاست امروز، به راهپیمایی درسطح شهرشوش ادامه دادند. در بازار شهر شوش بر علیه نماینده مجلس با شعار” سید راضی حیا کن شوش را رها کن” خشم خودشان را ابراز داشتند.
شایان یادآوری است که دیروز چهارشنبه ۲۳ آبان ۹۷ دراتحاد با کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، بطور همزمان کارگران هفت تپه شعار می‌دادند: فولادی با غیرت، تشکر تشکر – فولاد، هفت تپه اتحاد اتحاد – دولت بی‌تدبیر استعفا استعفا – کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد – بیایید بیایید ما همه با هم هستیم – مردم شوش حمایت حمایت – مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر.
همچنین در تجمع دیروز کارگران نیشکر هفت تپه یکی از زنان کارگر طی سخنانی همه کارگران را فراخوان به اتحاد و همبستگی داد و گفت: از تمام کارگرانى که مثل ما سفره‌هایشان خالی است می‌خواهیم به این تجمع بپیوندند.
اعتصاب نزدیک به شش هزار کارگر شرکت نیشکر هفت تپه در حالی به مدت یازده روز با تجمع اعتراضی متوالی سه روزه در مقابل فرمانداری شوش ادامه دارد که کارفرمای این مرکز بزرگ تولیدی و دولت و مسئولان استانی، هیچ قدمی برای پرداخت دستمزد معوقه سه الی چهار ماهه آنان و تحقق دیگر خواستهایشان برنداشته‌اند.
پیام کسبه شهر شوش خطاب به کارگران نیشکر هفت‌تپه :
سلام خدمت همه دوستان خودمان که در شرکت هفت تپه شاغل هستید.
امروز صحنه زیبای حق‌خواهی شما دوستان را از نزدیک دیدیم و صحنه باشکوهی را خلق کردید. این صحنه در تاریخ شوش ثبت خواهد شد.
صحنه حق‌طلبی و مبارزه با مفاسد اقتصادی و یک معذرت خواهی از طرف همه بازاریان و کسبه داریم که به شما این سیل خروشان، نپیوستیم.
امروز این قول را از طرف همه کسبه و بازاریان می‌دهیم که فردا، هم دوش با شما، فریاد حق‌خواهی شما را به گوش واقعا ناشنوای مسئولان خواهیم رساند و ما هم در این سیل خروشان حق‌خواهی شرکت خواهیم کرد. ان شاءالله با تشکر
جمعی از کسبه و بازاریان شهر همیشه در صحنه شوش


نظرات بسته شده است