فراخوان اسماعیل بخشی به تعطیلی مدارس شوش و برگزاری تظاهرات بزرگ کارگران نیشکر هفت تپه

امروز جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷، در تظاهرات بزرگ کارگران نیشکر هفت تپه در سطح شهر شوش، اسماعیل بخشی نماینده کارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت تپه، برای تظاهرکنندگان سخنرانی کرد. اسماعیل بخشی در صحبتهای خود، اقدامات انجام شده کارگران نیشکر در سطح شهر از صبح امروز ۲۵ آبان را برشمرد و گفت : امروز اقدام به برگزاری تظاهرات در خیابان‌های شوش نمودیم و در ادامه به مصلای برگزاری نماز جمعه رسیده‌ایم.
وی در ادامه صحبتهایش، برای فردا شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۷، اعلام کرد که فردا شنبه همه مدارس تعطیل خواهد بود و همه کارگران با خانواده و فرزندانشان، با کیف و کتاب درس در تجمع و تظاهرات حاضر شوند.
کارگران نیشکر هفت تپه، این دور از اعتصاب و اعتراض خود را با عنوان اعتصاب نامحدود، از روز دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ شروع کردند. کارگران زحمتکش نیشکر هفت تپه قبل از آغاز اعتصاب نامحدود طی دو بیانیه علت و اهداف این اعتصاب را برشمردند.
توجه شما را به متن این دو بیانیه جلب می‌کنیم:
بیانیه شماره۱ کارگران شرکت نیشکر هفت‌ تپه ، که روز یک‌شنبه۱۳ آبان ۱۳۹۷ صادر شد:
« با عرض سلام و ادای احترام
به استحضار کلیه کارکنان شریف و محترم شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه می‌رساند که بنابه مصوبه‌ی جلسه‌ی اخیر شورای تامین استان که با نمایندگان کارگران و کارفرما برگزار گردید مقرر شد که دوازدهم الی پانزدهم هرماه حقوق پرسنل واریز گردد؛ اما با پیگیری های امروز نمایندگان و صحبت با آقای خطیب که راس ساعت ۲۰امشب به شرکت مراجعه کرده بودند؛
نمایندگان و جمعی از پرسنل سایر قسمت ها جویای تاریخ واریز حقوق مرداد ماه بودند؛ حقوقی که قراربود فردا(دوشنبه۱۴آبان) واریز شود اما در کمال ناباوری آقای خطیب عنوان نمودند که تا اطلاع ثانوی و فعلا خبری از واریز حقوق نیست.لذا بدینوسیله و باتوجه به خلف وعده و دروغ های مکرر مدیریت به تمامی پرسنل عزیز اعلام می‌کنیم که فردا راس ساعت ۸ صبح در اعتراض به این وعده‌های پوشالی در محل درب مدیریت تجمع می‌کنیم.
لازم به ذکر است که با توجه به دربند بودن حضرات کارفرما به دلیل اختلاس های کلان، تجمع ما تا زمان خلع‌ید شرکت از آنها ادامه خواهد داشت و تا زمانی که شرکت به دولت بازنگردد‌؛ ما نیز به محل کار باز نخواهیم گشت.
سندیکای شرکت نیشکر هفت‌ تپه ۱۳ آبان ۹۷»
کارگران سپس در بیانیه شماره۲، بر استمرار تجمع اعتراضی خود تا رسیدن به خواسته‌هایشان تاکید کردند و افزودند که دیگر با مسئولین حکومتی که این وعده‌های دروغ را دادند جز با برپایی تجمع‌های اعتراضی حرفی نخواهند داشت.
در بیانیه شماره۲ کارگران که خطاب به نمایندگان‌ آن‌ها می‌باشد آمده است:
بیانیه ی شماره ۲

«با سلام و خسته نباشید به نمایندگان عزیز و شریف کارگران.
ضمن تقدیر و تشکر از شما عزیزان بابت تمامی پیگیری‌ها، مذاکرات و زحماتی که برای اعتلا و سربلندی هفت تپه می‌کشید؛ به استحضار شما عزیزان می‌رسانیم که ما پرسنل شرکت هفت تپه از شما خواهش می‌کنیم که مابقی راهی که شما عزیزان برای ما هموار نمودید را به عهده‌ی ما پرسنل واگذار نمایید
تا از فردا با تجمعات خود پاسخ مناسبی به این وعده‌های دروغین و پوشالی کارفرمای غاضب هفت تپه بدهیم تا از هرگونه فشار احتمالی بر شما از [سوی] نهادهای انتظامی و امنیتی بر حذر باشید؛ زیرا شما تمام سعی و‌تلاشهای مسالمت آمیز را با مذاکره و برگزاری جلسات متعدد، دین خود را به رای دهندگان به شما ادا نمودید.
از فردا ما پرسنل هفت تپه با همان زبانی که کارفرما تاکنون با وی صحبت کرده ایم، راه را طی می‌کنیم.
از زحمات و تلاش های شبانه روزی شما عزیزان کمال تشکر و‌قدردانی را می‌نماییم.

وعده‌ی ما فردا دوشنبه ۱۴آبان۱۳۹۷
راس ساعت۸ صبح
درب مدیریت
اولویت مطالبه‌ی ما خروج آقایان کارفرما از شرکت و بازگشت شرکت به روال گذشته [است].
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه. ۱۳آبان۹۷»


نظرات بسته شده است