بسیج گسترده یگانهای ویژه برای سرکوب تظاهرات بزرگ کارگران نیشکر هفت تپه ۲۶آبان

تهدید به سرکوب و قلع و قمع کارگران، پاسخ دولت روحانی به مطالبات صنفی کارگران نیشکر هفت تپه
تجمع بزرگ کارگران نیشکر هفت تپه در مقابل ساختمان فرمانداری شوش
روز شنبه ۲۶ آبان ماه ۹۷ کارگران شرکت کشت و صنعت هفت تپه برای پایان دادن به مالکیت بخش خصوصی در هفت تپه و سایر مطالبات مربوط به دستمزدهای معوقه و . . . در مقابل فرمانداری شوش تجمع اعتراضی بزرگی را آغاز کردند.
گزارشات رسیده از منابع محلی حاکی است که از صبح امروز شنبه ۲۶ آبان جمعیت انبوهی از کارگران زحمتکش شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در مقابل فرمانداری شوش تجمع کرده تا تظاهرات بزرگ خود را شکل دهند.
روز جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ تظاهرات بزرگی با شعار «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» از سوی کارگران نیشکر هفت تپه در سطح شهر شوش و بخصوص در منطقه بازار برگزار گردید. جمعیت خشمگین در ادامه راهپیمایی خود، به مصلای نماز جمعه شهر رفته و اقدام به برگزاری تظاهرات و سردادن شعار در محل مصلای نماز جمعه نمودند.
در حین تجمع کارگران در مقابل فرمانداری شهر شوش، آقای اسماعیل بخشی نماینده کارگران نیشکر هفت تپه، طی سخنرانی خود درخواست تعطیلی همه مدارس در روز شنبه ۲۶ آبان را نمود و همچنین از کارگران خواست تا با خانواده و بخصوص با فرزندانشان در تظاهرات امروز شنبه شرکت کنند.
ساعتی بعد سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه نیز فراخوانی برای تظاهرات امروز شنبه ۲۶ آبان صادر نمود.
بدنبال این فراخوان از ساعت اولیه بامداد امروز شنبه ۲۶ آبان (حوالی ساعت ۲ نیمه شب) یک اتوبوس یگان ویژه پس از ورود به هفت تپه در پاسگاه نیروی انتظامی این منطقه مستقر شده است.
دو اتوبوس دیگر از نیروهای یگان ویژه نیز از شهر اهواز به شهرستان شوش منتقل و در این شهر مستقر شده‌اند.
علیرغم این اقدامات سرکوبگرانه، از ساعات اولیه صبح امروز شنبه، کارگران بصورت گسترده در مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع کرده و در انتظار حضور همه کارگران به سردادن شعار پرداختند.
ما در سایت ایران کارگر ضمن حمایت کامل از تظاهرات بزرگ کارگران دلیر و زحمتکش نیشکر هفت تپه، از همه مردم شریف شهرستان شوش دعوت می‌کنیم تا به یاری کارگران برخاسته و در این تظاهرات بزرگ شرکتی فعال داشته باشند.
ما همچنین تلاش می‌کنیم در طول روز شنبه همه خبرهای مربوط به این تجمع بزرگ را پوشش داده و در اسرع وقت در اختیار مردم قرار دهیم.


نظرات بسته شده است