ضرب و شتم شدید کارگران و نمایندگان دستگیر شده و زخمی شدن یکی از کارگران

همچنین بر اساس آخرین خبرهای رسیده و فیلم‌های ارسالی ماموران امنیتی به چند تن از کارگران و نمایندگان کارگری وحشیانه حمله کرده و آن‌ها را مورد ضرب و شتم شدید قرار داده و با خود بردند.
جمعی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و خانواده کارگران دستگیر شده به این دستگیری‌ها اعتراض کردند. آن‌ها خواستار آزادی بلادرنگ دستگیر شدگان گردیدند. یکی از کارگران در حمله وحشیانه بشدت زخمی شد و خون از سر وصورت وی جاری گردید.
گفته میشود بلافاصله پس از دستگیری نمایندگان کارگری و کارکنان هفت تپه، وکیل کارگران با وکالتی که از نمایندگان کارگری در دست داشت، برای اعلام وکالت در محل بازداشتگاه ستاد فرماندهی شوش حاضر گردید اما دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش اعلام نمود تاکنون گزارشی به دست وی نرسیده است.
علت این بازداشت ها هنوز مشخص نیست و تاکنون کسی درباره آن چیزی نگفته است.
خانوادهای کارگران بشدت نگران و تحت فشار روحی روانی قرار دارند. آنها خواستار آزادی فوری فرزندان و همسران خود هستند.
شایان ذکر است در حالی نمایندگان کارگران بعد از پایان تجمع اعتراض مسالمت آمیز امروز آنها، در راه بازگشت به شرکت بازداشت شدند، که پیش از این استاندار خوزستان اعلام نموده بود که تجمعات کارگران نیشکر هفت تپه کاملا مسالمت آمیز بوده است..
از سوی دیگر تجمع مسالمت آمیز و آرام آن ها برای خواسته های صنفی مورد حمایت مردم شهرستان شوش و اصناف مختلف بوده است.
امروز استاندار خوزستان بلافاصله بعد از بازداشت نمایندگان در منابع خبری اعلام کرد که فقط ۴ نفر از کارگران هفت تپه بازداشت شدند. اما طبق آمار بدست آمده تاکنون حداقل ۱۶ نفر از کارگران در بازداشت بسر میبرند.
ما در سایت ایران کارگر، ضمن حمایت کامل از تظاهرات کارگران زحمتکش شرکت نیشکر هفت تپه، تمام اقدامات نیروهای امنیتی علیه کارگران زحمتکش و شریف نیشکر هفت تپه را محکوم می‌کنیم و از همه نهادهای مدنی در سراسر ایران و مردم دلیر شوش می‌خواهیم تا برای آزادی بازداشت‌شدگان وارد عمل بشوند و فرصت را از دست ندهند.
از کارگران دلیر نیشکر هفت تپه درخواست می‌کنیم تا روز دوشنبه ۲۸ آبان نیز همچون روزهای گذشته به اعتصاب و تظاهرات خود در سطح شهر شوش ادامه دهند و در تظاهرات نیز آزادی همکارانشان را خواستار شوند.
تجمع اعتراضی کارگران محروم و فقیر یاسوج با پهن کردن سفره خالی


نظرات بسته شده است