کارگر زندانی آزاد باید گردد؛‌شعار تظاهرات بزرگ کارگران نیشکر هفت تپه ۲۸آبان

پانزدهمین روز اعتصاب و هفتمین روز اعتراض متوالی کارگران نیشکر هفت تپه در شهر شوش و تظاهرات و راهپیمایی کارگران به سمت دادگاه این شهر پس از جلوگیری از ورود وکیل کارگران به دادگاه.
یادآوری می شود
روز گذشته پس از پایان تجمع کارگران شرکت نیشکر هفت تپه که تا غروب روز یک‌شنبه۲۷ آبان ادامه داشت، تمامی نمایندگان مجمع کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به همراه تعدادی دیگر از کارگران توسط مامورین امنیتی بازداشت و به محل پلیس امنیت شوش منتقل شدند.
بنا بر این گزارش، همه این کارگران سپس به ستاد خبری شوش واقع در شهرک دانیال منتقل شده‌اند و هم اکنون در این محل تحت بازداشت قرار دارند.
بازداشت این کارگران در شرایطی صورت می‌گیرد که کارگران شرکت نیشکر هفت تپه چهار ماه است حقوقی دریافت نکرده‌اند و دولت ضد کارگری روحانی به جای رسیدگی به خواستهای کارگران، اقدام به بازداشت نمایندگان آنان کرده است.
بر اساس اعلام خانواده نمایندگان کارگری کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه,حسب اظهار وکیل کارگران بازداشتی (خانم فرزانه زیلابی),پرونده به شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شوش ارجاع شد وکالت ایشان به دستور دادیار محترم ,ثبت در پرونده گردید اما به علت این که موضوع پرونده امنیتی اعلام گردید با دفاع ایشان از موکلین شان موافقت نگردید به این دلیل که جز لیست وکلای مورد تایید رئیس قوه قضاییه نمی باشد.
جای تاسف و تاثر فراوان دارد زیرا وکیل باید مورد تایید و اعتماد موکلش باشد نه رئیس قوه قضا(آیت الله لاریجانی)
و بدون شک نمایندگان آگاه کارگری زیر بار وکالت تحمیلی وکلای مورد تایید رئیس قوه قضا در پرونده شان نخواهند رفت
و یکبار دیگر با مصداق عملی نقض حقوق ملت مواجه شدیم …
خانه از پای بست ویران است..
دوشنبه ۲۸ ابان ۹۷


نظرات بسته شده است