روشنگری یکی از مدیران سابق شرکت نیشکر هفت‌تپه ـ اهلیت چپاول و غارت

بنده از مدیران سابق شرکت نیشکر هفت‌تپه هستم که در آذر ۹۶ بازنشسته شدم. در خصوص اعتراضات کارگران شرکت هفت‌تپه و دروغ‌پردازی شب گذشته مدیر خصوصی‌سازی در گفتگو خبری شبکه دو سیما، مطالب زیر جهت تنویر افکار عمومی بیان می‌گردد:
۱- شرکت نیشکر هفت‌تپه با ۱۲ هزار هکتار قابل کشت و ۱۳ هزار هکتار قابلیت تسطیح و بکارگیری و سه کارخانه فعال ( تولید شکر – تولید خوراک دام و تولید الکل که هر سال ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار تن شکر سفید و ۳۰ هزار تن ملاس و ۴۰ هزار تن خوراک دام و۱۰ میلیون لیتر الکل ۹۸% را دارند !!) و با کلی تجهیزات و مواد اولیه و ماشین آلات و…؛ را در سال ۱۳۹۴ به مبلغ ۶ میلیارد تومان نقد و کمتر از ۳۰۰ میلیارد با اقساط ۱۵ ساله واگذار کردند.
حتی زمین کویر و لم یزرع را با ۶ میلیارد تومان نقد و مابقی ۳۰۰ میلیارد تومان به طور اقساط خریداری کردند. مالکان شرکت نیشکر هفت‌تپه ، پارسال به بهانه احداث کارخانه های پتروشیمی و رب گوجه و mdf و تولید زغال و باغ انگور ۸۰۰ میلیون دلار وام گرفته‌اند.
۸۰۰ میلیون با دلار ۴ هزار تومان یعنی ۳۲۰۰۰ میلیارد تومان بنام شرکت هفت‌تپه گرفتند و بر بدهی‌های هفت‌تپه افزودند
و اکنون بصورت خوش بینانه !!! اگر همین مقدار دلار دریافتی را در بازار آزاد فقط زحمت فروش آن را کرده باشند. آنگاه ( فروش دلارهای دریافتی در بازار با دلاری حداقل ده هزار تومان ) معادل ۴۸۰۰۰ میلیارد تومان مالکان هفت‌تپه کاسب شدند؛ لذا هفت‌تپه از این به بعد دیگه بدردشان نمی‌خورد که حقوق کارگر را بدهند در حالی که ادعای مدیر بخش خصوصی در مورد سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی مالکان هفت‌تپه، دروغی بیش نیست؛ زیرا همه این کارخانه‌ها فقط روی کاغذ طرح ریزی شدند و بعضا پی‌کنی در حد فونداسیون دارند و از هزار هکتار باغ انگور امید فقط ده هکتار اجرا شده و مابقی در حد حرف مانده است .
آقایان با نام هفت‌تپه خوردند و بردند و متواری شدند؛ نه اهلیت فنی و تخصصی دارند، نه اهلیت مدیریتی فقط اهلیت چپاول و غارت را بخوبی دارند و از سوی…حمایت قوی می‌شوند که خدا به داد این مردم برسند. در واقعیت، واژه‌های تاراج و غارت در مقابل این نوع رفتار و عملکرد کارفرمایان خصوصی واژه‌های ناقصی هستند. این مورد هفت‌تپه مثالی از مشت نمونه خروار است.


نظرات بسته شده است