تجمع اعتراضی کارگران و کارمندان شرکت پتروشیمی ایلام وخودکشی مادر یک کارگر زندانی

روز سه‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ کارگران و کارمندان شرکت پتروشیمی ایلام در اعتراض به استخدامی‌ها ،پارتی بازی ها و پرداخت نکردن حق و حقوق شان در این شرکت اعتصاب کرده و تجمع اعتراضی برگزار کردند. اقدام به خودکشی
همزمان، مادر یکی از کارگران، در داخل پتروشیمی ایلام اقدام به خودکشی کرد که خوشبختانه با تلاش کارگران ناکام ماند. این کارگر «سعید منصوری» نام دارد.
سعید منصوری به مدت ۲ ماه است که در بازداشت بسر میبرد. روز گذشته مادر سعید به دلیل ندادن حقوق فرزندش اقدام به خودکشی نمود.
تجمع اعتراضی کارگران سازمان عمران شهرداری آبادان
روز چهارشنبه ۱۴آذر۱۳۹۷ حدود ۷۰ نفر از کارکنان اداری و خدماتی شهرداری منطقه ۳ شهرداری آبادان دست به تجمع زدند. کارگران و کارکنان، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و بیمه خود مقابل شهرداری مرکزی این شهر تجمع کردند. کارگران ورودی و خروجی شهرداری را مسدود کردند.
اخراج ۱۵۰کارگر پروژه قطار شهری تهران
روز چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ اعلام شد که شرکت پیمانکاری سابیر بین‌الملل، فعالیت واحد حفاری پروژه ساخت خط شش قطار شهری تهران را متوقف ساخته‌است. بدین ترتیب این شرکت دست‌کم ۱۵۰ کارگر را طی یک ماه گذشته اخراج کرده‌است. تعدادی از کارگران اخراجی، از کارگران با سابقه هستند.
کارگران می گویند: شرکت سابیر بین‌المل یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های پیمانکاری در زمینه اجرای پروژه‌های عمرانی در کشور است. این شرکت در پروژه ساخت خط شش قطار شهری دست‌کم ۲۵۰۰ نفر نیروی کار دارد. با ترتیبات اخیر امنیت شغلی کارگران به خطر افتاده‌است.
کارگران افزودند: از شهریور ماه سال جاری این شرکت عمرانی عملا فعالیت بخش حفاری خود را در خط شش متوقف کرده و کارگران کاری برای انجام دادن نداشتند.
سی و سومین تجمع اعتراضی کارکنان بیمارستان خمینی در کرج
روز چهارشنبه۱۴ آذر ۱۳۹۷ کارکنان بیمارستان خمینی در کرج برای سی و سومین بار تجمع اعتراضی داشتند. کارکنان در اعتراض به پرداخت نشدن ۱۲ماه(یکسال)حقوق عقب افتاده خود و عدم تعیین تکلیف بیمارستان تجمع نمودند. این تجمع در مقابل استانداری استان البرز در کرج شکل گرفت.
تجمع اعتراضی متقاضیان خودروی «تیوولی» شرکت رامک خودرو
صبح روز چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ متقاضیان خودروی «تیوولی» شرکت رامک خودرو که در بهار ۹۶ برای دریافت خودور ثبت نام کردند در برابر سازمان صنعت، معدن و تجارت دست به تجمع اعتراضی زدند. وزارت صمت به آن‌ها مجوز ترخیص خودروهایشان از گمرگ را نمی‌دهد.


نظرات بسته شده است