بیکاری ۲۷۰ نفر از کارگران خط شش قطار شهری تهران

  • در پی انتشار خبر بیکار شدن ۱۵۰ تن از کارگران خط شش قطار شهری تهران (واحد حفاری) ، منابع کارگری در این پروژه عمرانی از افزایش تعداد کارگران بیکار شده به ۲۷۰ نفر خبر می‌دهند.  منابع کارگری در پروژه خط شش قطار شهری تهران اعلام کردند: شرکت پیمانکاری «سابیر بین‌الملل» که پیمانکار ساخت پروژه است، طی یک ماه گذشته ۱۵۰ کارگرقراردادی خود را به دلیل افزایش مشکلات مالی اخراج کرده است.
  • این شرکت هم ‌اکنون با عدم تمدید قرارداد ۱۲۰ کارگر قراردادی دیگر، تعداد کارگران خط شش که اخراج شده‌اند را افزایش داده است. این کارگران با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۳۵ کارگر در بخش حفاری تونل مشغول نگهبانی و اجرای دیواره‌های تونل هستند، اضافه کردند: وضعیت شغلی کارگران باقیمانده نیز هنوز مشخص نیست.
  • طبق اظهارات کارگران خط شش، یکی از دلایل افزایش شمار کارگران تعدیل شده، متوقف شدن فعالیت واحد حفاری به دنبال  اختلافات مالی شهرداری با شرکت سابیر بین‌الملل است. بر اساس گفته کارگران؛ ۳۸ میلیارد تومان از منابع مالی شرکت سابیر بین‌الملل توسط یکی از بانک‌ها بابت بدهی ۴۰ میلیاردی شهرداری تهران گرو نگه داشته شده است. کارگران خط شش تاکید کردند که از شهریور ماه سال جاری این شرکت عمرانی عملا فعالیت بخش حفاری خود را در خط شش متوقف کرده و کارگران با چندین ماه مزد معوقه، کاری برای انجام دادن نداشتند.
  • پیش از این نیز بهرام ابراهیمی (مدیر کارگاه پروژه  خط شش قطار شهری تهران) خبر اخراج نیروی کار در واحد حفاری این پروژه عمرانی را تایید کرده بود. به گفته مدیر کارگاه پروژه  خط شش قطار شهری تهران، پیمانکار پروژه به دلیل تامین نشدن منابع مالی از ابتدای سال جاری دچار مشکل شده و به همین دلیل اقدام به تعدیل تعدادی از کارگران خط شش کرده است.

نظرات بسته شده است