علی نجاتی در اثر وخامت اوضاع جسمانی به بیمارستان اعزام شد

علی نجاتی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه بخاطر وخامت اوضاع جسمانی ناشی از فشار در زندان به بیمارستان اعزام شد
بامداد روز جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ سندیکای کارگران نیشکر هفته تپه در باره اعزام علی نجاتی مسئول سابق سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه از زندان به بیمارستان اطلاعیه‌یی صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است که علت اعزام علی نجاتی به بیمارستان، بازجویی و تحت فشار گذاشتن وی از سوی ماموران می‌باشد.
علی نجاتی روز هشتم آذرماه در پی یورش نیروهای امنیتی به منزلش دستگیر شده بود.
متن اطلاعیه سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به قرار زیر است:
«بر اساس اخبار دریافتی، علی نجاتی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه که توسط نیروهای امنیتی دستگیر و تحت بازجویی و فشار قرار گرفته است، دیروز پنجشنبه ۲۲ آذرماه در اثر وخامت اوضاع جسمی و به علت ایجاد مشکلات قلبی به بیماستان بقایی اهواز منتقل شده است.
علی نجاتی پیشتر و در. مقامات قضایی بدوا ادعا کردند که او را بابت محکومیت قبلی دستگیر کرده اند اما بعدا اعلام کردند که وی در رابطه با اعتصابات هفت تپه دستگیر شده است. این در حالی است که علی نجاتی کارگر بازنشسته است، منزلش در شهر دیگری است و تحت درمان پزشکی بوده است. علی نجاتی از بیماری های متعددی از جمله بیماری قلبی رنج می برد و ادامه بازداشت او تهدید جدی برای سلامتی و جان اوست.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن اعلام انزجار از ادامه بازداشت غیر قانونی علی نجاتی، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط ایشان است و مسئولیت هرگونه عارضه جسمانی ایجاد شده برای وی، مستقیما بر عهده ی مقامات قضایی و امنیتی است. ما از تمامی کارگران هفت تپه، تشکلات و کارگران ایران و جهان و تمام رسانه ها و نهاد های ذیربط میخواهیم که در راستای حمایت و تلاش برای آزادی علی نجاتی و نیز خانم سپیده قلیان، بازداشتی دیگری که ایشان به علت ابراز همبستگی و همدلی با خانواده های کارگران هفت تپه دستگیر شده است، تلاش کنند. علی نجاتی هیچ جرمی مرتکب نشده است و همواره و تنها به طرق معقول و معمول در پی احقاق حقوق حقه‌ی کارگری بوده است.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
بامداد جمعه ۲۳ آذرماه ۹۷


نظرات بسته شده است