گسترش اعتصاب کامیونداران به ۳۰ شهر در ۱۹ استان ۳دی۱۳۹۷

دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ اعتصاب کامیونداران و خودروهای سنگین سومین روز خود را پشت سر گذاشت. طی سه روز تعداد شهرهایی که کامیونداران و خودروهای سنگین به آن پیوسته‌اند به ۳۰ شهر در ۱۹ استان. شهرهای یزد، اصفهان، ملایر، درود، نیشابور، نائین، سنندج و چرمهین به این اعتصاب پیوسته‌اند. پیش از این، اعتصاب در شهرهای تهران، تبریز، هفتگل، سقز، بندرعباس، چابهار، سلفچگان، ساری، ساوه، بوشهر، قم، نکا، شادگان، اهواز، سیرجان و مشهد آغاز شده بود.

رانندگان کامیون و خودروهای سنگین در اصفهان که در اعتصاب به سر می‌برند؛ برای نشان دادن همبستگی خود با اعتصاب سراسری از رفتن به پایانه اعلام بار اصفهان خودداری کردند. فیلم‌های ارسالی به شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که جز تعدادی انگشت شمار تمام پایانه بار خالی از رانندگان کامیون و خودروهای سنگین است.پارکینگ پایانه بار چرمهین/ رانندگان در اعتصاب سراسریرانندگان کامیون در پایانه بار چرمهین در استان اصفهان نیز از بارگیری خودداری کرده و به اعتصاب سراسری پیوستندکامیون‌ها و خودروهای سنگین در پایانه سنندج همه در اعتصاب

کلیپ‌های ارسالی از شهرهای مختلف از جمله سنندج نشان می‌دهد که رانندگان کامیون‌ و خودروهای سنگین در پارکینگ سنندج به اعتصاب پیوسته‌اند و از بارگیری خودداری می‌کنند.خودروهای سنگین در یزد به اعتصاب پیوستند.در یزد رانندگان خودروهای سنگین و تریلی پیوستن خود را به اعتصاب سراسری رانندگان و خودروهای سنگین با خودداری از بارگیری نشان دادند.جاده سبزوار به نیشابور و کمربندی درود خالی از کامیون و خودروهای سنگینجاده سبزوار به نیشابور که در حالت معمول به خاطر اینکه جاده ترانزیتی و مهمی به سمت مرزهای شمال شرق کشور است از پر رفت و آمدترین جاده‌های کشور برای حمل بار سنگین محسوب می‌شود. این جاده امروز ۳ دی ۱۹۳۷ به خاطر اعتصاب سراسری رانندگان کامیون و خودروهای سنگین، خالی از کامیون می‌باشد.کمربندی دورود خالی از کامیونکلیپ ارسالی از یک راننده که از کمربندی درود فیلم تهیه کرده است نشان می‌دهد که این کمربندی نیز به دلیل پیوستن رانندگان کامیون و خودروهای سنگین به اعتصاب سراسری خالی از کامیون می‌باشد.


نظرات بسته شده است