تجمع اعتراضی کارگران شهرداری لوشان۹دیماه ۱۳۹۷

شهرداری ۶ ماه است که به کارگران حقوق و بیمه پرداخت نکرده است

از صبح روز یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ جمعی از کارگران شهرداری شهر لوشان، در اعتراض به عدم پرداخت چند ماه از معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و در محدوده داخلی ساختمان شهرداری تجمع کردند.

یکی از منابع خبری در شهرداری لوشان  گفت: این کارگران در واحد اداری شهرداری لوشان و سازمان‌های واسطه به آن به‌صورت قراردادی مشغول کارند. آنها صبح امروز (۹ دی ماه) در اعتراض به معوقات مزدی خود به نشانه اعتراض در محدوده داخلی ساختمان شهرداری تجمع کرده‌اند.

حدود ۸۰ نفر از کارگران شهر لوشان که در شش ماه گذشته دستمزد و حق بیمه آنان پرداخت نشده است؛ می‌گویند چندین سال است مطالبات مزدی و بیمه‌ای معوقه داریم.

شهردارها تغییر می‌کنند اما مطالبات مزدی ما را نمی‌دهند

در هر دوره بعد از انتخابات شورای شهر که شهردار تغییر می‌کند؛ وعده پرداخت مطالبات داده می‌شود اما بازهم ما با مشکلات معیشتی ناشی از عدم دریافت مزد مواجهیم.

به گفته آنها اگر قرار است مشکلات به همان صورت قبل استمرار داشته باشد چرا اعضای شورای شهردر هر دوره مرتبا شهردار تغییر می‌دهند؟

مسئولان شهرداری و شورای شهر بیکاره‌اند!!

همچنین به نقل از این کارگران گفته می‌شود بی‌توجهی مسئولان شهرداری و شورای شهر لوشان به پرداخت مطالبات آنها باعث شده تعدادی از همکاران باسابقه آنها به دلیل پرداخت نشدن سهم بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور از ماه‌ها پیش معطل صدور احکام بازنشستگی خود باشند.

طبق اظهارات آنان تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران در مجموعه شهرداری‌های شهر لوشان درحالی ادامه دارد که مرتب از سوی مسئولان شهرداری و شورای شهر گفته می‌شود شهرداری به دلیل رکود در بازار مسکن همانند اغلب شهرهای کشور با چالش جدی روبه‌رو شده و منابع مالی خود را از دست داده است.

این درحالی‌ست که مسئولان شهری بوپژه شهردار لوشان با این ادعا به دنبال هیچ برنامه‌های نیستند که بتوانند منابع درآمدی شهرداری را افزایش دهند


نظرات بسته شده است