دستگیری یکی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز پاسخ قضاییه به درخواست آزادی ۷ کارگر زندانی

پاسخ کارگران- روز شنبه ۱۵ دی ماه اعتصاب و اعتراض می‌کنیم

فراخوان کارگران فولاد به تجمع و  اعتصاب در ساعت ۹ صبح روز شنبه ۱۵ دی

بنا به خبری که اتحادیه آزاد کارگران ایران روز پنجشنبه ۳دی ۱۳۹۷ منتشر کرده است؛ قوه قضاییه یکی دیگر از کارگران گروه ملی فولاد اهواز بنام «محمد رضا نعمت پور» را دستگیر کرد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران پیامی را از سوی کارگران گروه ملی فولاد اهواز در این رابطه منتشر کرده است که در آغاز این پیام آمده است:

«تقریبا ۱۹ روز از بازداشت بدون دلیل و مدرک  همکارانمان می گذرد .کارگرانی که تنها جرم آنان مبارزه با مافیای فولاد و احیای شرکت و ادامه تولید مستمر بود.

آقایان بیش از سه سال نتوانستند مشکلات شرکت را به طور اساسی، حل و فصل کنند و الان توپ ناکارآمدی و نالایقی و بی‌مسئولیتی را در زمین کارگران انداختند؛ تا این مشکلات را بر گردن خود کارگران بیاندازند و از زیر بار مسئولیت(شانه خالی کرده) و با تهمت و افترا و با امنیتی کردن مطالبات، (کارگران را )سرکوب کنند.»

دستگیری و پرونده سازی برای یکی دیگر از کارگران

در بخش دیگری از این پیام ضمن اعلام خواسته‌شان که آزادی ۷تن از همکارانشان در گروه ملی فولاد اهواز آقایان قنواتی، حیدری، سیاحی، علیخانی  خلفی، عبیات و حویزاوی می‌باشد؛  افزدوه است:

«دیروز آقای «محمد رضا نعمت پور» شاغل در بخش یک و بدستور رییس حراست جدید عبادی، بدون هیچ گونه مدرکی و با پرونده سازی به زندان شیبان برده شد و شاید هم امروز نوبت من و شما باشد که بدون گناه و دلیلی به زندان بیاندازند.»

اتحاد رمز پیروزی

کارگران گروه ملی فولاد اهواز در پیام خود درباره اتحاد میان کارگران نوشته‌اند:

همکاران محترم، همیشه در کنار هم و با اتحاد و برادری توانستیم که در مقابل هرکس و ناکسی، حقوق و مطالبات خود را بگیریم. الان وقت پا پس کشیدن و ترسیدن نیست. آنان بخاطر فقط منافع شرکت، در زندان هستند و همه می‌دانیم که آن دوستان و همه ما باعث شدیم که این شرکت را که به ناحق خواستند اعلام ورشکستگی کنند مردانه بایستیم و این فکر و حیله را خنثی کنیم.

جواب زن و بچه و مادران آنان را چه می‌خواهید بدهید؟ جواب دوستان بازداشت شده را چه می‌دهید؟»

روز شنبه ۱۵ دی اعتصاب و اعتراض می‌کنیم

در بخش پایانی این پیام ضمن برشمردن وعده‌های پوچ و توخالی مسئولین نظام به کارگران گروه ملی فولاد اهواز، بر آغاز مجدد اعتصاب و تجمعات اعتراضی تاکید شده و آمده است:

«… اگر به همگان ثابت کردید که هستید و از احدی باکی ندارید؛ روز شنبه (۵دی‌ماه) ساعت ۹ صبح، به نشانه اعتراض به وعده‌های تو خالی و سراسر کذب و دروغ  مسئولان مربوطه که آزادی دوستان را در اسرع وقت در جلسه گفته بودند که  دروغ از آب در آمد؛ دست از کار کشیده و خواهان آزادی همکاران بیگناه خود باشیم و برای پیگیری وضعیت همکاران در مقابل دفتر مدیریت حاضر شده و خواهان پاسخگویی باشیم.»

ما در «ایران کارگر» دستگیری کارگر شریف و زحمتکش گروه ملی فولاد اهواز، محمدرضا نعمت پور، را بشدت محکوم کرده و حمایت کامل خودمان را از تجمع اعتراضی و اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز در روز شنبه ۱۵ دی اعلام می‌داریم.

ما از عموم کارگران گروه ملی می‌خواهیم تا با اتحاد و قدرت  و یکپارچگی در این تجمع شرکت کنند و اجازه ندهند تا عوامل سرکوب، بجای آزادی کارگران بازداشتی، باز هم با دستگیری سایر کارگران به ایجاد رعب و وحشت بپردازند.

ما همچنین از همه فعالین و سندیکاهای مستقل مدنی و کارگری می‌خواهیم تا نسبت به این اقدامات ضد کارگری و ضد انسانی ساکت نمانده و اعتراض خودشان را به هرشکل ممکن ابراز دارند.

بدون شک فقط در سایه اتحاد و یکپارچگی و ایستادگی و پایداری است که کارگران شریف و زحمتکش که بصورت غیر قانونی در بازداشت نگاه داشته شده‌اند آزاد خواهند شد.  


نظرات بسته شده است