تهدید و فشار علیه اسماعیل بخشی و خانواده‌اش توسط وزارت اطلاعات 

«پس از انتشار نامه اسماعیل بخشی و شرح گوشه‌هایی از شکنجه‌های اعمال شده بر او و  نیز اشاراتی بر ضرب و شتم خانم قلیان، از روزهای قبل، اسماعیل بخشی و اعضای خانواده‌اش تحت فشارهای مداوم و شدید نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند تا نامه اسماعیل را تکذیب کنند.»

کانال مستقل کارگران نیشکر هفت تپه در روز یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ اعلام کرد؛ اسماعیل بخشی نماینده کارگران نیشکر هفت تپه و خانواده‌اش، برای تکذیب نامه منتشر شده از سوی وی در باره اعمال شکنجه‌های وحشیانه روی او در دوران زندان، تحت فشار شدید قرار گرفته‌اند.

آن‌ها از همه کارگران و رسانه‌های مستقل خواستار حمایت از اسماعیل بخشی و خانواده‌اش شده‌اند. بر اساس همین خبر تا این لحظه اسماعیل بخشی نماینده کارگران نیشکر هفت تپه و خانواده وی در برابر فشارهای نیروهای امنیتی مقاومت کرده‌اند.

متن خبری که کانال مستقل کارگران نیشکر هفت تپه منتشر کرده است به قرا زیر است:

فوری! به حمایت از بخشی و خانواده اش بشتابیم. تحت فشار شدید برای تکذیب شکنجه قرار گرفته‌اند !!!

پس از انتشار نامه اسماعیل بخشی و شرح گوشه‌هایی از شکنجه‌های اعمال شده بر او و  نیز اشاراتی بر ضرب و شتم خانم قلیان، از روزهای قبل، اسماعیل بخشی و اعضای خانواده‌اش تحت فشارهای مداوم و شدید نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند تا نامه اسماعیل را تکذیب کنند. اسماعیل بخشی در مقابل این درخواست مقاومت کرده که سپس مامورین امنیتی با تماس با خانواده و تهدیدهایی علیه اسماعیل و سایر افراد خانواده، از آنها خواسته‌اند آنها دست به تکذیب گفته‌های اسماعیل بزنند.

تا این لحظه یعنی غروب یکشنبه کماکان اسماعیل بخشی و خانواده‌اش در برابر این خواسته‌ی نیروهای امنیتی مقاومت کرده‌اند.

ما از تمامی کارگران و رسانه‌ها می‌خواهیم که به هر نحوی صدای اعتراض اسماعیل بخشی که صدای تمامی کارگران و زجردیدگان و به خصوص صدای کارگران هفت تپه است را در همه جا بازتاب دهند.

ما همچنین به طور اضطراری از نهادها و تشکلات کارگری در ایران و جهان، رسانه‌ها، نهادهای حقوق بشری، نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی در سراسر جهان می‌خواهیم که علیه فشارهایی که بر اسماعیل بخشی و خانواده‌اش اعمال میشود اعتراض و اقدام کنند.

اسماعیل بخشی و خانواده اش را تنها نگذاریم. آنها در شرایط سختی به سر میبرند.

کانال مستقل کارگران هفت تپه

یکشنبه ۱۶ دیماه ۹۷


نظرات بسته شده است