اروپایی ها دیگر این رفتار را تحمل نخواهند کرد  

لیبراسیون چاپ پاریس می نویسد: تحریم هایی که علیه ایران اعلام شده ربطی به پرونده هسته ای ندارد. این را اتحادیه اروپا در روز سه شنبه اعلام کرده است. دارایی های مالی دو مقام عالیرتبه ایران از وزارت اطلاعات این کشور مسدود شده است.
این تصمیم بعد از شش ماه تنش بین دولت های اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی اتخاذ شده است. ترامپ برجام را رد کرده است. دولت های اروپا که همچنان به برجام پایبند هستند ایران را متهم کرده اند که در خاک اروپا دست به چند سوء قصد زده است.
در ارتباط با سوء قصدهای انجام شده در هلند که به کشته شدن دو هلندی ایرانی تبار منجر شده وزرای داخله و امور خارجه طی نامه ای به پارلمان هلند نوشته اند: «نشانه های واضحی از دست داشتن ایران در قتل این دو شهروند هلندی ایرانی تبار موجود است.» آن ها نتیجه گیری کرده اند که «این اطلاعات توسط سرویس های اطلاعاتی خارجی و آژانس اطلاعات خارجیان در هلند جمع آوری شده است.»
یک مظنون نیز در سوئد دستگیر شده که از قرار قصد سوء قصد مخالفان جمهوری اسلامی در خاک دانمارک را داشته است. دولت سوئد او را تحویل دولت دانمارک داده است. به نوشته سرویس امنیتی دانمارک «او تدارک حمله در خاک دانمارک به دستور سرویس اطلاعات ایران را می دید.»
سه شنبه وزیر امور خارجه دانمارک از تصمیم جدید اتحادیه اروپا استقبال کرد و گفت: «امروز روزی مهم در سیاست خارجی اروپا است! اتحادیه اروپا به توافق رسیده که تحریم هایی را علیه سرویس اطلاعاتی ایران به خاطر تلاش هایی که برای سوء قصد در خاک اروپا انجام داده به اجرا بگذارد. این سیگنال قدرتمندی است که ما چنین رفتاری را در خاک خود تحمل نخواهیم کرد.»


نظرات بسته شده است