بیستمین تجمع اعتراضی کارگران شهرداری بروجرد در ۴۰ روز گذشته ـ ۲ بهمن۹۷

صبح روز سه‌شنبه ۲بهمن ۱۳۹۷ صدها تن از کارگران شهرداری بروجرد برای چهارمین روز متوالی در این هفته و برای بیستمین بار در ۴۰ روز گذشته، در اعتراض به پرداخت نشدن ۹ ماه حقوق عقب افتاده خود، مقابل شهرداری این شهر دست به تجمع زدند. کارگران شهرداری بروجرد تا امروز هیچ اقدامی از سوی مسئولان شهرداری و شورای شهر برای پرداخت حقوق معوقه خود ندیده‌اند.

تجمع اعتراضی این بار کارگران شهرداری بروجرد که از روز شنبه ۲۹ دی ماه آغاز شده است طی چهار روز گذشته بی‌وقفه ادامه داشته است. در دومین روز کارگران برای نشان دادن اعتراض خود به ۹ ماه معوقات مزدی خود، مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر تجمع کردند. کارگران زحمتکش شهرداری بروجرد این تجمعات را چندین بار نیز مقابل فرمانداری این شهر برگزار کردند.

کارگران شهرداری بروجرد: دو ماه به آغاز سال نو باقی است؛ وضعیت معیشتی ما نگران کننده است

کارگران در این رابطه گفتند: «در شرایط فعلی که دو ماه به آغاز سال نو باقی است نگران استمرار وضعیت فعلی و تامین هزینه‌های زندگی خود هستیم.» کارگران شهرداری بروجرد افزودند: «شهرداری هیچ برنامه‌ای برای پرداخت بخشی از مطالبات‌مان را ندارد.»

شورای شهر بروجرد: فعلا از حقوق خبری نیست

محمد پرهام، یکی از اعضای شورای شهر بروجرد با تایید تجمع اعتراضی کارگران گفت: پرداخت مطالبات معوقه مزدی کارگران شهرداری در اولویت شورای شهر است و در این راستا نیز اقداماتی انجام شده است.

وی با گفتن این که اعضای شورای شهر با اخذ وام ۳۰ میلیارد ریالی و طرح فروش برخی املاک تلاش می‌کنند تا مشکل کارگران شهرداری را برطرف نمایند ولی با افزودن این جمله که «تحقق این مهم با توجه به بروکراسی اداری نیاز به زمان دارد» آب پاکی روی دست کارگران ریخت که فعلا از حقوق معوقه و کلا از حقوق خبری نیست!.


نظرات بسته شده است