تجمع اعتراضی کارگران شهرداری مریوان با پهن کردن سفره خالی ۲بهمن۹۷

عدم پرداخت ۲سال حقوق کارگران شهرداری مریوان از سوی شهرداری این شهر

صبح روز سه‌شنبه ۲بهمن ۱۳۹۷ جمع گسترده‌ای از کارگران شهرداری مریوان برای دومین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق عقب افتاده خود، مقابل شهرداری این شهر دست به تجمع زدند. کارگران شهرداری مریوان برای نشان دادن وضعیت سخت و طاقت فرسای معیشتی خود سفره خالی مقابل شهرداری مریوان پهن کردند. کارگران شهرداری مریوان، همچنین معوقات مزدی خود که مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶ است را نیز دریافت نکرده‌اند. تجمع اعتراضی کارگـران شهرداری مریوان از روز گذشته دوشنبه ۱بهمن ماه آغاز شده است.

برخورد توهین‌آمیز شهردار و اعضای شورای شهر با کارگران زحمتکش شهرداری

در تجمع روز گذشته که در محوطه داخلی شهرداری مریوان برگزار گردید؛  کارگران در محوطه ساختمان شهرداری اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. در این تجمع اعتراضی، کارگران و کارکنان شهرداری با برخورد توهین‌آمیز شهردار و اعضای شورای شهر روبرو شدند.

یکی از کارگـران شهرداری مریوان:آیا واریز ۳۰۰ هزار تومان، بازی دادن کارگران نیست؟

روز ۱۲دی ماه نیز کارگران دست به تجمع اعتراضی زدند. یکی از کارگران در آن روز گفت که از ابتدای سال فقط ۴ میلیون تومان به هر کارگر داده‌اند. وی سپس افزود: «آیا واریز ۳۰۰ هزار تومان، بازی دادن کارگران نیست؟»

کاررگان در این رابطه افزودند: زمانی که در تیرماه سال گذشته، شهردار جدید آمد، قرار شد که دستمزدهای کارگران به موقع پرداخت شود اما نه تنها پرداخت دستمزدها مرتب نشد بلکه معوقات سال‌های گذشته را نیز با ما تسویه حساب نکردند.

کارگران شهرداری مریوان که هنوز عیدی ۹۶ خود را نگرفته‌اند، با انتقاد از بی‌توجهی مقامات ازجمله اعضای شورای شهر می‌گویند: از ابتدای سال جاری فقط ۴ میلیون تومان به حساب کارگران ریخته‌اند؛ امروز (دوازدهم دی ماه) نیز ۳۰۰ هزار تومان به حساب هر کارگر واریز کرده‌اند؛ آیا فکر می‌کنند با این مبلغ ناچیز مشکلات ما کارگران حل می‌شود؟! آیا نمی‌دانند که کرایه یک خانه متوسط در همین مریوان حداقل ماهانه ۵۰۰ هزار تومان است؟! ما کارگران چگونه باید امورات زندگی‌مان را بچرخانیم؟ آیا پرداخت ۳۰۰ هزار تومان، بازی دادن کارگر نیست؟


نظرات بسته شده است