واکنش مسکو به بحران ونزوئلا

 سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد اوضاع ونزوئلا نگرش واقعی کشورهای غربی را به حقوق بین‌الملل نشان می‌دهد.

 ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد اوضاع ونزوئلا نگرش واقعی کشورهای غربی را به حقوق بین‌الملل نشان می‌دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در فیسبوک نوشت با توجه به تحولاتی که در ونزوئلا رخ می‌دهد، می‌توان رفتار غرب را در مورد معیارهای حقوق بین‌المللی قضاوت کرد.

او در صفحه فیسبوک خود نوشت: رویدادهایی که هم اکنون در ونزوئلا جریان دارد نگرش واقعی جامعه پیشرفته غربی را به معیارهای حقوق بین‌الملل، حاکمیت و عدم مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر نشان می‌دهد، نگرشی که در پی تغییر قدرت است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه پیش از این نیز به آمریکا درباره مداخله نظامی در ونزوئلا هشدار داد و اعلام کرد مسکو به همکاری‌های اقتصادی با ونزوئلا در زمینه‌های مختلف ادامه خواهد داد. ونزوئلا شریک راهبردی روسیه است که از آن حمایت کردیم و به حمایتمان ادامه خواهیم داد.

او افزود: رفتار آمریکا در ونزوئلا از تمایل برای رهایی یافتن از دولت ناخوشایند آن برای واشنگتن منشا می‌گیرد. اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن رهبر مخالفان ونزوئلا به عنوان رئیس جمهور این کشور با هدف تعمیق اختلافات در جامعه ونزوئلا و بی ثبات کردن اوضاع این کشور است.

باشگاه خبرنگاران


نظرات بسته شده است