کارگران شهرداری مریوان در سومین روز تجمع اعتراضی: پول خرید نان خالی هم نداریم

چهارشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری مریوان برای سومین روز متوالی در اعتراض به معوقات مزدی ۶ ماهه خود در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، اقدام به برگزاری تجمع کردند. کارگران شهرداری مریوان که از سال‌های ۹۵ و ۹۶ نیز مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند، روز گذشته با پهن کردن سفره خالی مقابل شهرداری، اعتراض خود را به این وضعیت نشان دادند.

کارگران شهرداری مریوان می‌گویند: «بعد از ماه‌ها بی‌حقوقی، در این شرایط نامناسب اقتصادی، حتی نان خالی هم نمی‌توانیم برای خانواده‌هایمان تهیه کنیم.» لازم به یاد‌آوری است که کارگران شهرداری مریوان برای چندمین بار در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود از سوی شهرداری از جمله حقوق سال‌های ۹۵ و ۹۶ دست به تجمع می‌زنند.

روز گذشته سه‌شنبه ۲بهمن ۱۳۹۷ جمع گسترده‌ای از کارگران شهرداری مریوان برای دومین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق عقب افتاده خود، مقابل شهرداری این شهر دست به تجمع زدند. کارگران شهرداری مریوان برای نشان دادن وضعیت سخت و طاقت فرسای معیشتی خود سفره خالی مقابل شهرداری مریوان پهن کردند. کارگران شهرداری مریوان، همچنین معوقات مزدی خود که مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶ است را نیز دریافت نکرده‌اند. تجمع اعتراضی کارگـران شهرداری مریوان از روز گذشته دوشنبه ۱بهمن ماه آغاز شده است.

برخورد توهین‌آمیز شهردار و اعضای شورای شهر با کارگران زحمتکش شهرداری

در تجمع روز دوشنبه ۱بهمن ماه که در محوطه داخلی شهرداری مریوان برگزار گردید؛ کارگران شهرداری مریوان در محوطه ساختمان شهرداری اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. در این تجمع اعتراضی، کارگران و کارکنان شهرداری با برخورد توهین‌آمیز شهردار و اعضای شورای شهر روبرو شدند. یادآوری می‌شود که روز ۱۲دی ماه نیز کارگران دست به تجمع اعتراضی زدند. یکی از کارگران در آن روز گفت که از ابتدای سال فقط ۴ میلیون تومان به هر کارگر داده‌اند. وی سپس افزود: «آیا واریز ۳۰۰ هزار تومان، بازی دادن کارگران نیست؟»


نظرات بسته شده است