قطار شهری اهواز همراه با کودکان گرسنه

صبح روز یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ بار دیگر کارگران قطار شهری اهواز (مترو) دست از کار کشیده و اعتصاب کردند. کارگـران قطار شهـری اهواز اعتصاب خود را در اعتراض به پرداخت نشدن ۱۸ماه حقوق عقب افتاده از سر گرفته‌اند. کارگران قطار شهری اهواز این بار همراه با فرزندان خردسالشان مقابل دفتر این شرکت دست به تجمع زدند تا گرسنگی فرزندانشان را برابر دید عموم بگذارند.هر هفته چندین تجمع از سوی کارگـران قطار شهـری اهواز برگزار می‌شود تا به خواسته‌ خود که چیزی جز پرداخت ۱سال و نیم حقوق‌شان است، برسند. در این تجمع اعتراضی، کودکان و فرزندان خردسال کارگران شرکت کیسون دو دست‌نوشته در دست گرفته بودند که روی آن‌ها نوشته شده بود: «به کدامین گناه ۱۸ ماه بدون حقوق»، «مسئول بی لیاقت استعفا استعفا»

برگزاری دو تجمع متوالی در هفته گذشته از سوی  کارگران قطار شهری اهواز

روز یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷، جمعی از کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی ۱۸ ماهه خود، برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان قطار شهری اهواز، اقدام به برگزاری تجمع کردند. روز شنبه ۲۹ دی ماه نیز کارگران قطار شهری اهواز اولین روز تجمع اعتراضی خود در این هفته را برگزار کردند.به گفته یکی از کارگران قطار شهری اهواز ، او و همکارانش در نتیجه فشارهای ناشی از بحران مالی که با آن دست به گریبانند، چندین بار به صورت دسته‌جمعی به دفا‌تر مسئولان شهرستانی مراجعه کرده‌اند؛ اما، هنوز هیچ توجهی به خواسته‌های حداقل کارگران که پرداخت نیمی از معوقات مزدی است، نشده است.

پرداخت یک ماه حقوق از ۱۹ماه حقوق پرداخت نشده یعنی هیچ

آن‌ها در ادامه اظهار داشتند که پرداخت یک ماه حقوق چیزی را حل نمی‌کند و همین موضوع که نگرانی از وضعیت نامعلوم پرداخت مابقی مطالباتشان است، باعث شده است که آنها بر ادامه تجمع اعتراضی خود تاکید کنند.

 


نظرات بسته شده است