کارگران شهرداری مریوان در پنجمین روز تجمع اعتراضی ۶ بهمن ۹۷

۶ بهمن ۱۳۹۷ بیش از ۲۰۰تن از کارگران شهرداری مریوان برای پنجمین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق عقب افتاده خود بار دیگر مقابل شهرداری این شهر دست به تجمع زدند. کارگرانشهرداری مریوان گفتند« بیش از دویست نفر هستیم که تا شش ماه معوقات مزدی پرداخت نشده داریم؛ در شرایط فعلی ادامه کار برایمان بسیار سخت شده و خواسته ما از مسئولان این است که حداقل بخشی از معوقات ما را پرداخت کنند.»

کارگران شهرداری مریوان که از روزهای میانی هفته گذشته، تجمع اعتراضی خود را آغاز کرده‌اند، در واحدهای مختلف تنظیف، فضای سبز و اداری مشغول به کار هستند. در آخرین روز هفته گذشته پنجشنبه ۴ بهمن کارگران شهرداری مریوان برای نشان دادن وضعیت اسفناک معیشتی خود، مقابل شهرداری، سفره خالی پهن کردند. تنها غذایی که روی این سفره قرار داشت یک دست‌نوشته بود که روی آن نوشته شده بود: «ما گرسنه‌ایم»

کارگران شهرداری مریوان در روز سوم تجمع اعتراضی: نان خالی هم نمی‌توانیم بخریم

روز چهارشنبه ۳ بهمن ماه نیز کارگران دست به تجمع اعتراضی زدند. کارگران در این تجمع اعتراضی وضعیت غیر قابل تحمل معیشتی خود را تشریح کرده و گفتند: «بعد از ماه‌ها بی‌حقوقی، در این شرایط نامناسب اقتصادی، حتی نان خالی هم نمی‌توانیم برای خانواده‌هایمان تهیه کنیم.» آنها افرودند که کارگران شهرداری مریوان ، معوقات مزدی خود که مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶ است را نیز دریافت نکرده‌اند.

شایان یادآوری است که تجمع اعتراضی کارگران شهرداری مریوان روز ۱ بهمن ماه آغاز شد. در این تجمع اعتراضی، کارگران و کارکنان شهرداری با برخورد توهین‌آمیز شهردار و اعضای شورای شهر روبرو شدند. برخورد توهین‌آمیز شهردار و اعضای شورای شهر با کارگران زحمتکش شهرداری باعث خشم و ناراحتی کارگران و شاهدان صحنه شد.


نظرات بسته شده است