سفره خالی کارگران شهرداری و سفره‌های رنگین پیمانکاران حکومتی!

به گزارش رسانه‌ها، دلالی نیروی انسانی، تحت عنوان برون‌سپاری در شهرداری مدت‌ها است کلید خورده و فراگیر شده است؛ به گونه‌ای که بسیاری از کارگران شهرداری ‌در شهرداری‌های مختلف، به‌ جای قرارداد مستقیم با شهرداری با پیمانکاران طرف قرارداد هستند.

شهرداری‌ها می‌توانند طی قراردادهای حجمی یا تأمین نیروی انسانی، اقدام به برون‌سپاری کنند. به این روش شهرداری‌ها رابطه کاری خود را با بخش عمده‌ای از کارگران شهرداری قطع کرده و به واسطه‌گران نیروی انسانی، یعنی شرکت‌های پیمانکاری بسپارند.

این پیمانکاران و شرکت‌های تامین نیروی انسانی، کمترین هزینه‌های تولید اعم از سرمایه اولیه و ابزارآلات تولید و هزینه مواد خام اولیه را صرف می‌کنند؛ اما نقش پررنگی در گردش مالی شهرداری‌ها دارند؛ تا جایی که نفوذ سیاسی زیادی پیدا می‌کنند؛ تا جاییکه حتی در حد تعیین شهردار مناطق نیز نفوذ و قدرت دارند.

چندی پیش شهردار یکی از شهرها درباره کاهش دستمزد کارگران شهرداری گفته بود که کارگران با اضافه‌کاری و تعطیل‌کاری این اختلاف را جبران کنند. البته پیمانکار و شهرداری‌ها کاهش دستمزد کارگران در تبدیل قرارداد از رسمی به پیمانکاری را رعایت حداقل دستمزد می‌دانند و به سراغ این منطق می‌روند که راه برای اضافه‌کاری کارگران و بیشتر حقوق گرفتن بازشده است. اما جالب اینجاست که برخی کارگران شهرداری گاه و بیگاه از عدم پرداخت چند ماهه اضافه‌کاری‌ها و تعطیل‌کاری‌ها گفته‌اند. از قرار معلوم وعده‌‌دهندگان معجزه را از دور تشخیص داده‌اند!

کارگران شهرداری ۱۰ شهر طی ۳ ماه گذشته معترض بودند

در سه ماهه اخیر کارگران شهرداری در دست‌کم ۱۰ شهر یعنی شهرهای نیشابور، شوشتر، شادگان، دزفول، آبادان، بندر امام، مریوان، آبژدان اندیکا، حمیدیه و لالی (خوزستان) نیروهای پیمانکاری‌ای بودند که به دلیل معوقات مزدی تجمعات اعتراضی داشتند. در عین حال کارگران شهرداری کورائیم، زرآباد (سیستان) و سی‌سخت (کهگیلویه و بویراحمد) نیز اخیراً نسبت به عدم پرداخت دو تا هفت ماه دستمزدشان اعتراض کرده‌اند.

مشکلات بیمه‌ای و معیشتی مهم‌ترین دلیل این تجمعات بود و همه این کارگران شهرداری معوقات مزدی پرداخت نشده داشتند. با این وجود، این مشکلات حتی باعث نشد که شهرداری‌های کل کشور به عنوان کارفرما تصمیمی مبنی بر لغو پیمان با پیمانکاران بگیرند. پرسش اصلی اینجاست که تکلیف شهرداری‌ها در برخورد با پیمانکاران متخلف یا آن گروه که در انجام تعهدات خود دچار مشکل می‌شوند، چیست؟

یکی از کارگران شهرداری نیشابور که مشکلات معیشتی در نیمه دی ماه همسرانشان را هم به اعتراض کشانده بود، می‌گوید که کنار دغدغه عدم پرداخت ۲ ماه معوقات مزدی حالا با پیمانکاری شدن کار، اندک امنیت شغلی خود را نیز از دست می‌دهیم. ۱۵ سال برای شهرداری کار کردم که با باز شدن پای پیمانکاران شهری، ما کارگران خدماتی دچار مشکل می‌شویم. می‌گوییم چرا حقوقمان کم شده؛ جواب می‌دهند؛ «بیشتر کار کنید؛ بیشتر بگیرید!»

این کارگر شهرداری نیشابور تصریح می‌کند: پیش از این من با دو حق فرزند حدود ۲ میلیون ۷۰۰ هزار تومان دستمزد دریافت می‌کردم که این رقم در قرارداد جدید به یک میلیون ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

سفره‌ رنگینی که در شهرداری‌ها برای پیمانکاران، پهن می‌کنند!

کدام یک از شهرداری‌ها از اختیار« حق فسخ» استفاده کرده‌اند؟ وقتی چند بار شهرداری قراردادهای پیمانکاران را به دلیل عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری فسخ کند دیگر پیمانکاران معنای ممتازه بودن حقوق کار را می‌فهمند.


نظرات بسته شده است