وزیر پیشین انرژی آمریکا: شواهد قطعی داریم ایران به توافق هسته‌ای پایبند است 

ارنست مونیز، وزیر پیشین انرژی آمریکا درباره پایبندی ایران به چارچوب‌های مورد نظر برجام گفته «تحقیقات دانشمندان ایرانی چیزی خارج از توافق برجام نیست بلکه بر اساس موارد تعیین شده و مورد توافق است. شواهد قطعی داریم که ایران مطابق توافق هسته‌ای عمل کرده‌است.»
به گزارش يورونيوز، دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا با ادعای اینکه ایران به توافق هسته‌ای پایدار نبوده از برجام خارج شد. با این حال گزارشی که دستگاه امنیتی آمریکا به تازگی در سنا ارایه کرده نیز نشان از آن دارد که ایران تا کنون هیچ عملیاتی خارج از برجام انجام نداده است.

توافق هسته‌ای بر پایه ممیزی مدام استمونیز که در فرآیند مذاکرات هسته‌ای همیشه پای ثابت کار بود و حضوری پررنگ داشت، همچنین گفته « الزامات مشخصی برای ایران به مدت ۱۵ سال در نظر گرفته شده که این مرحله رویه نظارتی سفت و سختی دارد. امید این بود که بتوانیم در این ۱۵ سال روابطی مبتنی بر اطمینان در حوزه توافق هسته‌ای ایجاد کنیم اما نکته مهم اینکه ذات این توافق بر اساس اعتماد نیست بلکه بر تحقیق و تصدیق مدام استوار است.»

گزارش سازمان اطلاعات آمریکا به کنگره
اشاره ارنست مونیز به گزارش‌های ممیزی مداومی است که سازمان بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران منتشر می‌کند. فدریکا موگرینی، مسوول بخش سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به تازگی در پی ثبت کانال مالی اروپا با ایران تاکید کرده بود که مطابق ۱۳ گزارش سازمان انرژی اتمی، ایران در چارچوب توافق هسته‌ای عمل کرده و به آن پایبند است.
گزارش جینا هسپل، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و دن کوتز، رئیس‌کل تشکیلات اطلاعاتی این کشور به سناتورهای کنگره نشان از آن داشت که بر اساس تحقیقات آنها ایران از توافق هسته‌ای عدول نکرده است. البته در بخش‌هایی از این گزارش به اظهار نظر برخی مقام های ایرانی برای از سر گیری و توسعه غنی‌سازی هسته‌ای اشاره شده بود.

هر کشوری دینامیک سیاسی خودش را دارد

شهرداری‌ها باید از این «حق فسخ» استفاده کنند؛ اما با توجیهاتی مثل اینکه کار می‌خوابد و ضرر می‌دهیم و خدمات عمومی را نمی‌توان لنگ گذاشت، پیمانکار هم تنها چیزی که نمی‌فهمد حقوق ممتازه است. سفره‌هایی که در شهرداری‌ها برای پیمانکاران پهن می‌شود را مقایسه کنید با سفره‌های خالی کارگران تا بفهمید قضیه این برون‌سپاری‌ها از چه قرار است.

به گفته یک کارشناس کار، کارگران شهرداری که کار مستمر می‌کنند با واسطه قرارداد دارند که این نقض غرض است. کارگر شهرداری که هر روز دارد خیابان‌ها را نظافت می‌کند یا پارک‌ها را آب می‌دهد و زیر پای مردم را جارو می‌کند. همین می‌شود که هرچه از حقوق کار عقب‌نشینی می‌شود، پیمانکاران جلوتر می‌آیند.

به‌کارگیری کارگران شهرداری به‌صورت ساعتی، خلاف ماده ۱۵ فصل سوم قانون کار است. آیا به کارگران جمع‌آوری زباله و رفتگرانی که شب کار می‌کنند، شب‌کاری پرداخت می‌شود؟!

چرا حقوق کارگر را پرداخت نمی‌کنید؟ چرا قرارداد پیمانکاری که حقوق کارگر را نمی‌دهد، فسخ نمی‌کنید؟ چرا نه تنها فسخ نمی‌کنید قراردادش را تمدید می‌کنید؟ چرا مهندس ناظر و مهندس مشاور جرئت نمی‌کند بگوید حقوق کارگر را تضییع میشود؟ چه سیستمی تعبیه کرده‌اند در این سالها داد کارگران شهرداری‌ها درآمده است و هر روز سفره‌شان خالی‌تر می‌شود


نظرات بسته شده است