ارتباط ترامپ با پرونده رسوایی بنیان‌گذار شرکت آمازون

جف بیزوس بنیان‌گذار آمازون مدعی شد هفته‌نامه‌ای که مدیرش از دوستان ترامپ است به قصد اخاذی او را تهدید به رسوایی اخلاقی کرده است.

«جف بیزوس» بنیان‌گذار شرکت «آمازون» و مالک روزنامه «واشنگتن پست»، مدعی شده یک هفته‌نامه با تهدید انتشار تصاویر چت‌ها و عکس‌های شخصی وی قصد اخاذی از او را داشته است. هفته‌نامه‌ای که مدیر آن از دوستان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا است.

به نوشته روزنامه «گاردین»، بیزوس مدعی شده مدیر هفته‌نامه آمریکایی «نشنال اینکوایرر» به قصد اخاذی او را تهدید کرده که تصاویر چت‌هایش با دوست دخترش «لارن سانچز» را که حاوی عکس‌های شخصی هم بوده، منتشر می‌کند. از آنجا که مدیر هفته نامه نشنال اینکوایرر از دوستان دونالد ترامپ است، این ادعای بیزوس رشته‌های متصل بین ترامپ، رسانه‌ها، تحقیقات در مورد نقش روسیه در انتخابات ۲۰۱۸ و بیزوس را در هم پیچیده است.

بیزوس که ثروتمندترین مرد جهان نیز هست، به دلیل مالکیت روزنامه واشنگتن پست همواره مورد تنفر ترامپ بوده است. گرچه بیزوس نقش فعالی در مدیریت این روزنامه ندارد ترامپ بارها در مورد «آمازون واشنگتن پست» توئیت منتشر کرده است.

ترامپ دوستی قدیمی با «دیوید پکر» مدیر نشریه «نشنال انکوایرر» دارد. ماه گذشته این نشریه گزارشی در خصوص رابطه نامشروع بیزوس و سانچر مجری سابق تلویزیونی منتشر کرد. ترامپ بلافاصله در توئیتی این گزارش را موثق‌تر از اخبار روزنامه تحت مالکیت بیزوس دانست و گفت امیدوار است با پایین کشیده شدن بیزوس، این روزنامه به دست افراد بامسئولیت‌تر برسد.

روز پنجشنبه بیزوس این فرض را مطرح کرد که گزارش واشنگتن پست در مورد قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار دارای ملیت عربستان سعودی ممکن است او را به هدفی برای پکر تبدیل کرده باشد. وی به این نکته اشاره کرد که «شرکت رسانه‌ای آمریکایی» (AMI) مالک نشریه نشنال اینکوایرر، گزارشی اغراق‌آمیز و پر زرق‌وبرق به سود سعودی‌ها ساخته است.

در پی این تهدیدها و رسوایی‌ها بیزوس و همسرش پس از ۲۵ سال زندگی مشترک در آستانه جدایی قرار گرفته‌اند.

 فارس


نظرات بسته شده است