تجمع اعتراضی کارگران شهرداری آبادان ـ ۲۹ بهمن ۹۷

  • روز دوشنبه،۲۹ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری آبادان، در اعتراض به معوقات مزدی سه ماهه خود، دست به تجمع زدند. در این تجمع اعتراضی، کارگران شهرداری آبادان گفتند که علاوه بر حقوق، حق بیمه آنها نیز با تاخیر به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.
  • همزمان با تجمع اعتراضی کارگران شهرداری آبادان ، جمعی از کارگران واحد آتش نشانی شهرداری آبادان نیز به نمایندگی از همکاران خود و در ادامه پیگیری‌های صنفی، تجمع اعتراضی دیگری را در مقابل دفتر امام جمعه آبادان برپا کردند. مطالبات کارگران آتش‌نشان تقریبا مشابه مطالبات مزدی و بیمه‌ای کارگران شهرداری آبادان است که در بخش خدماتی و فضای سبز کار می‌کنند.
  • مسدود کردن ورودی شهرداری از سوی کارگران شهرداری آبادان
  • یادآوری می‌شود که صبح روز دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ نیز کارگران شهرداری آبادان در اعتراض به پرداخت نشدن چندین ماه حقوق عقب افتاده خود دست به تجمع زدند. کارگران شهرداری آبادان خواستار پرداخت مطالبات خود شدند. کارگران شهرداری آبـادان که از این همه بی‌توجهی مسئولین نسبت به وضعیت معیشتی خود و عدم پرداخت حقوق‌هایشان به ستوه آمده‌ بودند، ورودی شهرداری آبادان را با قرار دادن خودرو مسدود کردند.
  • همچنین روز یکشنبه ۲۳ دی ماه، کارکنان شاغل شهرداری مرکزی آبادان تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواستار مطالبات معوقه خود شدند. پس از کارگران شهرداری آبادان،  گروهی از کارکنان شاغل در شهرداری مرکزی برای پیگیری مطالبات صنفی خود تجمع کردند. دست‌کم صد نفر از کارکنان شاغل در شهرداری مرکزی آبادان، صبح روز یکشنبه ۲۳ دی ماه با برپایی یک تجمع اعتراض مقابل ساختمان شهرداری خواستار پیگیری مطالبات معوقه خود شده بودند.
  • خواسته اصلی کارگران و کارکنان اداری معترض که تعداد آنها ۲ هزار  نفر برآورد شده بود، پرداخت حداقل بخشی از مطالبات معوقه مزدی و سایر مزایای جانبی است که سه ماه به تاخیر افتاده بود.

نظرات بسته شده است