تجمع بازنشستگان شرکت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به وضعیت دستمزدشان ـ اول اسفند ۹۷

  •  روز چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ جمعی از بازنشستگان شرکت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به وضعیت نابسامان معیشتی خود و حقوق اندک بازنشستگی‌شان که کمتر از یک سوم هزینه‌های آن‌‌ها را تامین می‌کند، دست به تجمع اعتراضی زدند. بازنشستگان شرکت نیشکر هفت‌تپه همچنین ۲سال که حق سنوات خود را دریافت نکرده‌اند.
  • بازنشستگان شرکت نیشکر هفت‌تپه در این تجمع اعتراضی چندین دست نوشته در دست داشتند که روی برخی از آن‌‌ها نوشته شده بود: «ارزش پول ما یک سوم شده است؛ هیچ‌یک از مسئولان هم پاسخگوی مشکلاتمان نیستند.»، «ما کارگران بازنشسته از تاریخ۱/۹/۱۳۹۶تا به حال حتی یک ریال از پول سنواتمان را از شرکت نیشکر هفت تپه دریافت نکردیم»
  • مرگ بر اسدبیگی ساواکی
  • بازنشستگان شرکت نیشکر هفت‌تپه در این تجمع اعتراضی شعار «مرگ بر سدبیگی ساواکی» سر دادند. بازنشستگان سال ۹۶، که طلبکار حق سنوات خود هستند، در طی امسال بارها برای دریافت حق سنوات خود، دست به تجمع زده‌اند. بازنشستگان شرکت نیشکر هفت‌تپه امروز نیز با شعارهای اعتراضی دست به تجمع زدند.
  • یاد‌آوری می‌شود که کارگران بازنشسته و شاغل شرکت نیشکر هفت‌تپه در روزهای شنبه ۲۷ و یکشنبه ۲۸ بهمن‌ ماه دست به تجمع اعتراضی زدند. در تجمع اعتراضی روز شنبه ۲۷ بهمن ماه تعداد ۲۵۰ نفر از کارگران نیشکر هفت‌تپه برای پیگری قرارداد‌های خود در مقابل دفتر مدیریت دست به تجمع زدند. در تجمع روز یکشنبه ۲۸بهمن‌ماه، تعداد ۱۰۰ نفر از بازنشستگان کارخانه نیشکر هقت‌تپه حضور داشتند که خواستار پرداخت سنوات سابقه کاری سال های ۹۵ و ۹۶ شده‌اند.
  • قرار بود این کارگران که تحت پوشش پیمانکاری قرار دارند، زیر پوشش شرکت نیشکر هفت‌تپه قرار گیرند و قرارداد این کارگران به جای قرارداد با شرکت پیمانکاری، مستقیما با خود شرکت هفت‌تپه منعقد گردد. این کار تا کنون صورت نگرفته است.

نظرات بسته شده است