جزییات کامل اختلاس ۶میلیارد یورویی ٨ مدیر نفتی احمدى نژاد و فرزندانشان

تقلیل اختلاس ۶میلیارد یورویی به خلجی_شیخ الاسلام فرا فرافکنی است؛ دولت با تفنگ پاسخگو باشد
دفتر دبی و شانگهاى پتروشیمى؛ ‏سردار قاسمى وزیر نفت دولت احمدى نژاد، پشت سایه‎#خلجی_شیخ‌الاسلامی پنهان نشوید. آنها⁩ نوک کوه یخ هستند و نباید با⁧ فریب افکارعمومى⁩ از پاسخگویی در قبال دزدی شرکت ها و فرزندان مدیران نفتى شما در شانگهاى و دبى شانه خالی کنید.
خانم شیخ الاسلامى با شرکتش فقط یک نفر از ١۵نفرست؛ ‏۶میلیارد و ۶۰۰میلیون یورو رقم اختلاس کل تیم ١۵نفره است ‏که رقم دزدی شیخ الاسلامى ٣١٨میلیارد ریال بوده {بنا برادعای قوه قضائیه}. ‏دزدان بزرگ، اعضای شرکت بازرگانى پتروشیمى، فرزندانشان و افرادى از شرکت سپانیر هستند.
شرکت نفت و گاز سپانیر وابسته به قرارگاه خاتم سپاه از چه طریق با مرجان شیخ الاسلامی آل آقا مرتبط شده و خ.ع که از طرف شرکت با شیخ الاسلامی شریک کاری بوده چه کسی است و چرا نامش در بین ۱۴متهم نیست؟ خ.ع متهم پانزدهم از شرکت سپانیر کیست که نامش مخفی مانده است؟
کیفرخواست ۶۶۴صفحه‌ای، اتهامات متهمان بین سالهای ۸۹تا ۹۲و رسیدگی در مرحله دادسرا بیش از ۵سال به طول انجامیده است.
کل رقم تحصیل مال نامشروع و اخلال : ۶میلیارد و ۶۰۰میلیون یورو
متهمان به عنوان مدیران شرکت از خریداران خارجی مبالغ کلان به نفع خود دریافت و به بهانه دور زدن تحریم‌ها شرکت‌هایی را در خارج از کشور تاسیس و پول آن را به حساب خود انتقال می‌دادند.
اولین متهمان مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی زیرمجموعه وزارت نفت هستند که محصولات پتروشیمی را بازاریابی و درصدهای نجومی دریافت کردند.
رضا حمزه لو  (۷میلیارد و ۶۵هزار یورو) درصدی از خرید و فروش را به عنوان حق دلالی دریافت می‌کرد. حمزه لو طی نامه ای به مدیران عاملPCC دبی و پتروشیمی شانگهای پول را به حساب آنها می ریخته در صورتی که این شرکت جزء شرکت های تحریمی نبوده.
شیرعلی (۸میلیون دلار) پورسانت خود را از آقای اسحاق می‌گرفته که این پول ها را به حساب پسر خود در خارج از کشور واریز می‌کرده است. مجموعا ۷-۸میلیون دلار دریافت کرده است اما بخش بیشتر کار به نام پسرش جواد شیرعلی اعم از اخذ شماره حساب، اعلام شماره حساب و مذاکرات با شرکت های خارجی توسط او انجام شده است.
آقای احمدیان در پاسخ به این سوال که ۲درصد سهم شما چقدر بوده گفته است که ۲میلیارد بوده و باید ۱درصد از این مبلغ را به حساب من واریز می‌کرده که در بانک‌هایCBI و یک بانک دیگر حساب داشته است.
اعترافات احمدیان علیه شیرعلی: از سال۸۴به مبلغ ۱میلیون دلار، هر تن ۳دلار از شرکت ایزه، هر تن ۳دلار از شرکت لنکوور و در سال بعد هر تن ۵دلار و خرید کشتی به مبلغ ۹٫۵میلیون دلار که متعلق به پسر ایشان است دریافت کرده.
شیرعلی میگفت در ایران سرمایه گذاری نمی کنم که همکاران متوجه کسب و کار ما ‌شوند. باید فقط ۱۰۰۰متر زمین داشته باشید و هیچکس کسب و درآمد وی را متوجه نشود.
اعتراف شیرعلی علیه احمدیان: نیمی به حساب محمود احمدیان پرداخت می‌شد. طبق آخرین اطلاعاتی که پسرم داده است مبلغ ۷میلیون دلار انتقال داده شده که ۳میلیون از این مبلغ باید به من داده می‌شد. هر آنچه گرفته می‌شد به پسر احمدیان یعنی محمود احمدیان باید داده می‌شد.
به حساب شرکت پتروشیمی شانگهای ۱میلیون و ۶۵هزار یورو واریز شده است.
مبلغ ۵میلیون یورو از طریق انتقال به شرکتPCC دبی؛ معصومه دُری معاون مدیرعامل شرکت پتروشیمی در دبی بوده که پس از حصول مطالبات شرکت از مشتریان خارجی با هماهنگی ارزهای حاصله را به حساب غیر مرتبط واریز نموده و شرکت های مذکور ارز را با منشا داخلی خریداری کرده و به حساب شرکت پتروشیمی واریز کرده اند.
تفاوت نرخ ارز یورویی اعلامی از بانک مرکزی و نرخ وجه یورویی دوبی در آینده حتی مورد اعتراض مدیران عامل صورت گرفته و مشاجراتی بین آقای احمدیان برای واریز وجوه نقدی به حساب خود صورت گرفته است که معادل ۷۸میلیون و ۹۶۸هزار یورو بوده است که آقای احمدیان این مبلغ را ۱۷میلیون و ۵۲۸هزار یورو اعلام کرده.
وجوه ارزی دلاری که از حساب میتینگ کومار به حساب شرکت بازرگانی پتروشیمی دبی واریز شده است مبلغ ۶۰میلیارد و ۴۲میلیون ۵۳۶هزار و ۴۵ریال بوده است.
صبا آذرپیک

 


نظر بگذارید