سی‌ان‌ان ترامپ را به فردی بی‌سواد تشبیه کرد

مایکل آنتونیو، مقاله‌نویس سی‌ان‌ان، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، را به مردی تشبیه کرد که سواد خواندن ندارد، اما تلاش می‌کند این حقیقت را پنهان کند.

به گزارش اسپوتنیک، سی‌ان‌ان در مقاله‌ای دونالد ترامپ را به فردی بیسواد تشبیه کرد و افزود اصرار رئیس‌جمهور آمریکا برای دسترسی ایوانکا ترامپ و شوهرش به اطلاعات امنیتی به دلیل توانایی آن‌ها برای دستکاری موضوعات پیچیده به نفع دونالد ترامپ است. مایکل آنتونیو در مقاله‌ای که سی‌ان‌ان آن را منتشر کرد نوشت ترامپ «مانند مردی است که نمی‌تواند بخواند؛ اما سعی می‌کند این حقیقت را با به راه انداختن قیل و قال و حقه‌بازی پنهان سازد».

پیش از این نیز آنتونیو موضوع بیمار بودن دونالد ترامپ را مطرح کرده بود. این روزنامه‌نگار نوشت: «ترامپ نشست‌های خبری را دوست ندارد و اهمال‌کاری‌های خود را با اعلام‌های پرسر و صدا لاپوشانی می‌کند. رئیس‌جمهوری که مشهور است از کتاب‌ها و مقالاتی که بیش از یک صفحه است اجتناب می‌کند، باید به مشاورانی اعتماد کند که تمایل دارند در خصوص جزئیات مربوط به سیاست و رویدادهای جهانی تحقیق کنند و به او طوری گزارش دهند که برایش قابل فهم باشد».

در ادامه این مقاله آمده است «جاوانکا، ترکیبی که آنتونیو برای ایوانکا و جرد (دختر و داماد ترامپ) به کار برده است، بسیار برای این منظور مناسب هستند؛ زیرا مورد اعتماد رئیس‌جمهورند».

دونالد ترامپ بارها سی‌ان‌ان را متهم کرده است که «خبرهای جعلی» منتشر می‌کند. پیش از این سی‌ان‌ان از تحت فشار قرار دادن اطرافیان ترامپ برای اعطای مجوز دسترسی ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر به اطلاعات امنیتی خبر داده بود.

سی‌ان‌ان نوشته بود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، «جان کلی» رئیس سابق کارکنان کاخ سفید و «دونالد مک‌گان» مشاور سابق این کاخ را تحت فشار قرار داده است که به ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور ارشد خود مجوز دسترسی امنیتی به اطلاعات محرمانه اعطا کنند.

سه منبع آگاه در گفتگو با این شبکه اعلام کردند اصرار ترامپ برای دادن دسترسی امنیتی به ایوانکا ترامپ حتی باعث ناراحتی مقامات کاخ سفید شد. سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این مسئله اعلام کرد: ما درباره مجوزهای دسترسی امنیتی هیچ اظهارنظری نمی‌کنیم. ما نمی‌توانیم به هر منبع ناشناسی پاسخ دهیم.

سی‌ان‌ان در ادامه نوشته بود چندی پیش رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به کاخ سفید اولتیماتوم داد و درخواست کرد اسناد مربوط به صدور دسترسی امنیتی جرد کوشنر را به منظور انجام تحقیقاتی در این خصوص برای این کمیته ارسال کند. تحقیقات این کمیته بخشی از تلاش دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا درباره دونالد ترامپ، ریاست جمهوری و منافع تجاری اوست.

مجوز دسترسی امنیتی جرد کوشنر و تعداد دیگری از مقامات کاخ سفید به اطلاعات محرمانه در فوریه سال ۲۰۱۸محدود شد. این در حالی است که با گذشت زمان دسترسی کوشنر به این اطلاعات محرمانه بازگردانده شد.

س۲۴

 


نظر بگذارید